Tenis

17.06.2018 16:20    Tenis   0 VIDEO Federer nakon tromjesečne stanke upisao 98. ATP titulu i povratak na broj 1 ​Švicarac Roger Federer je u nedjelju osvojio 98. naslov u karijeri nakon što je u finalu teniskog ATP turnira u Stuttgartu sa 6-4, 7-6(3) svladao Kanađanina Miloša Raonića.
15.06.2018 18:10    Tenis   0 ​Sjajna Donna Vekić uništila protivnicu za 79 minuta i izborila polufinale Najbolja hrvatska tenisačica 21-godišnja Osječanka Donna Vekić ostvarila je osmu uzastopnu pobjedu na WTA turniru u Nottinghamu svladavši u petak u četvrtfinalu Njemicu Monu Barthel sa 7-5, 6-1 za 79 minuta igre. Osječanka na travi u Nottinghamu brani prošlogodišnji naslov, a u polufinalu bi joj se mogla dogoditi repriza prošlogodišnjeg finala u kojem je svladala Britanku Johannu Kontu, koja će se za pravo da u subotnjem polufinalnom meču igra protiv Donne Vekić boriti protiv Slovenke Dalile Jakupović.
13.06.2018 19:00    Tenis   0 ​VIDEO Federer se pobjedom vratio tenisu nakon gotovo tri mjeseca pauze Švicarski tenisač Roger Federer u srijedu se uspješno vratio na teren nakon gotovo tromjesečnog izbivanja s ATP Toura i propuštenog zemljanog dijela sezone, a na turniru serije 250 u Stuttgartu pobijedio je Nijemca Mischu Zvereva sa 3-6, 6-4, 6-2 i izborio mjesto u četvrtfinalu.
11.06.2018 10:56    Tenis   0 Čilić pao za jedno mjesto i sad je peti na svijetu. Ćorić se popeo četiri mjesta, sa 40. na 36. poziciju, a Karlović dva, sa 92. na 90.
10.06.2018 20:24    Tenis   0 Nadal 11. put osvojio Roland Garros: U finalu pomeo Thiema s pariške zemlje Rafael Nadal pobjedom u finalu Roland Garrosa nad Dominicom Thiemom (6:4, 6:3, 6:2) po 11. put osvojio je pariški Grand Slam.
09.06.2018 20:21    Tenis   0 ​Pavić i Marach poraženi u finalu pariškog Grand Slama Francuski tenisači Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut osvojili su pobjednički trofej u konkurenciji parova na ovogodišnjem izdanju Roland Garrosa, nakon što su u subotnjem finalu nadigrali Matu Pavića i Olivera Maracha sa 6-2, 7-6 (4) nakon jednog sata i 40 minuta igre, što je bila treća pobjeda Francuza u isto toliko dvoboja protiv hrvatsko-austrijskog para.
09.06.2018 19:27    Tenis   0 ​Preminula legendarna tenisačica Maria Bueno, osvajačica 19 Grand Slam naslova Maria Bueno, osvajačica 19 Grand Slam naslova, preminula je u 78. godini poslije velike borbe s rakom usne šupljine
09.06.2018 17:30    Tenis   0 ​Simona Halep pobjednica Roland Garrosa Najbolja tenisačica svijeta, Rumunjka Simona Halep, u subotu je osvojila svoj prvi Grand Slam naslov u karijeri pobijedivši u finalu Roland Garrosa Amerikanku Sloane Stephens sa 3-6, 6-4, 6-1 nakon dva sata i tri minute borbe na terenu Philippe Chatrier.
08.06.2018 21:07    Tenis   0 ​Nadal u finalu Roland Garrosa protiv jedinog igrača koji ga je ove sezone pobijedio na zemlji Pobjedom 6:4, 6:1, 6:2 nad Argentincem Juanom Martinom del Petrom, prvi tenisač svijeta Rafael Nadal po 11. put u karijeri probio se do finala Roland Garrosa, gdje će mu u nedjelju u borbi za trofej suparnik biti Austrijanac Dominic Thiem, koji je u petak u polufinalu sa 7:5, 7:6 (10), 6:1 nadigrao Talijana Marca Cecchinata.
06.06.2018 20:20    Tenis   0 Meč Čilića i Del Potra prekinut zbog kiše, nastavit će se sutra Susret četvrtfinala drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa između hrvatskog tenisača Marina Čilića i Argentinca Juana Martina Del Potra prekinut je zbog kiše pri rezultatu 6-6 u gemovima i 5-5 u tiebreaku prvog seta i nastavak je u četvrtak. Tenisači nisu uspjeli završiti niti prvi set, kiša je susret prekidala dva puta, a Čilić je spasio ukupno šest break lopti. Prvi prekid dogodio se kod rezultata 5-5 kada je pauza trajala 45 minuta, a potom i pri rezultatu 6-6 u gemovima i 5-5 u trinaestoj igri nakon čega je odlučeno kako će nastavak biti u četvrtak. Do rezultata 4-4 oba tenisača su čvrsto držala svoj servis. U devetoj igri Argentinac je stigao do tri break lopte, no Čilić se uspio spasiti i povesti 5-4. Del Potro je izjednačio nakon čega je počela kiša. Pauza je trajala 45 minuta, a u nastavku meča Argentinac je stigao do nove tri lopte za obrat. Čilić se još jednom izvukao i poveo je 6-5. Argentinac je izjednačio i set je ušao u tie-break. No kod rezultata 5-5 uslijedio je novi kišni prekid. Čilić i Del Potro su do sada igrali 12 puta, a najbolji hrvatski tenisač je upisao samo dvije pobjede. Posljednju prije sedam godina u Montrealu. Nakon toga upisao je sedam uzastopnih poraza. U drugom susretu četvrtfinala igraju Španjolac Rafael Nadal i Argentinac Diego Schwartzman. Prvi set je dobio Argentinac 6-4, a u drugom setu Nadal vodi 5-3. I njihov susret je prekinut zbog kiše, piše 24sata.hr.
05.06.2018 13:39    Tenis   0 Roland Garros: Pavić i Dodig u polufinalu mješovitih parova Aktualni pobjednici Australian Opena i prvi nositelji u konkurenciji mješovitih parova Splićanin Mate Pavić i kanadska tenisačica Gabriela Dabrowski plasirali su se u polufinale Roland Garrosa.
04.06.2018 20:35    Tenis   0 Marin Čilić posljednji četvrtfinalist Roland Garrosa Pobjedom Marina Čilića nad Fabiom Fogninijem u pet setova kompletirana je osmina finala Roland Garrosa i sada su poznati svi četvrtfinalni parovi u muškoj konkurenciji drugog teniskog Grand Slama sezone. Čilić je nakon velike borbe i tri sata i 37 minuta igre uspio slomiti Fogninijev otpor i dobiti meč rezultatom 6:4, 6:1, 3:6, 6:7(4) i 6:3. Najbolji hrvatski tenisač time je ponovio svoj najveći rezultat na Roland Garrosu iz prošle godine, kada ga je u četvrtfinalu zaustavio Stan Wawrinka, javlja Klix. Ovoga puta na putu do polufinala Čiliću stoji Argentinac Juan Martin Del Potro, koji je u osmini finala bio bolji od Johna Isnera s tri puta po 6:4. Ranije danas četvrtfinale su izborili i prvi nositelj Rafael Nadal te Diego Schwartzman. Nadal je bio bolji od Maximiliana Marterera 6:3, 6:2, 7:6(4), dok je Schwartzman uspio svladati Kevina Andersona u pet setova, nakon što je izgubio prva dva seta. Rezultat po setovima je bio 1:6, 2:6, 7:5, 7:6(7), 6:2.