Tenis

17.09.2018 08:30    Tenis   0 Ćorić u ekstazi nakon uvođenja Hrvatske u finale: 'Ovo mi je najsretniji dan u životu' "Imao sam većih pobjeda, ali taj osjećaj se ne može mjeriti ni s jednim drugim, kad je cijela nacija iza tebe. Kad vidiš koliko to ljudima znači", izjavio je Borna Ćorić, junak polufinalne pobjede hrvatske reprezentacije koji je svladavši Amerikanca
16.09.2018 20:22    Tenis   0 Ćorić slavio u nevjerojatnom meču i odveo Hrvatsku u finale! Po treći put u karijeri Borna Ćorić dobio je odlučujući, peti meč i odveo Hrvatsku u finale Davis Cupa, nakon što je s Amerikancem Francesom Tiafoeom vodio četverosatnu bitku te nadoknadio zaostatak od 1-2 u setovima za konačan trijumf 6-7 (0), 6-1, 6-7 (11), 6-1, 6-3. Borna Ćorić je znao što ga čeka. Prošao je to već u 2016. godini. Peti meč u 1. kolu protiv Belgije i peti meč na 2-2 u četvrtfinalu protiv SAD-a. Oba puta nije ostavio ni gram šanse svojim suparnicima, Kimmeru Coppejansu u Liegeu i Jacku Socku u Portlandu. U Zadru je protiv sebe imao 20-godišnjeg Francesa Tiafoea, koji je u Zadru debitirao za američku Davis Cup reprezentaciju. Tiafoe je na Višnjiku bio u istoj situaciji u kojoj je Ćorić bio prije dvije godine. Njegova se reprezentacija vratila iz ponora, iz nemoguće situacije došla do meča odluke u kojem je Tiafoe mogao biti samo junak, nikako tragičar. Borna Ćorić je imao puno više za izgubiti. S tim bremenom na leđima, loše je počeo meč. Gubio je 4-1, ali se vratio 'breakom' u sedmom gemu. 'Tie-break' je odlučivao o važnoj startnoj prednosti. Ćorić ga nije mogao lošije odigrati i ostao je bez poena. No, od borca kakav je Borna, znali smo da možemo očekivati protuudar. Vratio se moćno, uvjerljivo, bio kontrolirano agresivan. Paradoksalno, ali u drugom setu, koji je završio 6-1 za našeg tenisača, Borna je pogađao prvi servis sa 33 % preciznosti. No, na drugom je servisu osvojio 10 od 14 poena, a reternima prisiljavao Tiafoea na konstantnu defenzivu. Takva igra je Ćoriću donijela i vodstvo 5-1 u trećem setu. U sedmom i devetom gemu je propustio 0-30 na servis Amerikanca, u osmom i desetom je osvojio svega tri poena na početnom udarcu. Opet je 'tie-break' odlučivao o prednosti. Odigrali su 24 poena, gubili poene na servisu i osvajali na suparnikov početni udarac. Ćorić je propustio dvije set-lopte kod 6-5 i 8-7. Tiafoe je iskoristio petu priliku za vodstvo 2-1 u setovima. Ćorić je nakon dramatično izgubljene prilike i kontrole meča uzeo predah, potražio mir u svlačionici pokraj montažnog stadiona na kojem je ostalo manje gledatelja nego što ih je bilo u petak u 11 sati, kad je Ćorić krenuo po prvi bod u meču protiv Stevea Johnsona. Ostali su samo najuporniji, najsnažniji i najglasniji. Upravo onakvi kakve je Borna trebao. Stizala je i konstantna glasna podrška s naše klupe, a Mate Pavić se prometnuo u vođu navijača. Ono što nije uspio u trećem, Ćorić je napravio u četvrtom setu. Kad je dolazio u priliku slomiti Tiafoea, više ih nije rasipao. Istina, trebalo mu je 40 minuta za set koji je završio 6-1, ali ostvario je prvi dio zadatka. U 18 sati i 21 minutu, dok se većina turista skupljala kod zadarskih znamenitosti, Morskih orgulja i Pozdrava suncu, kako bi uživali u još jednom spektakularnom zalasku, Borna Ćorić i Frances Tiafoe su došli do seta u kojem ulog nije mogao biti veći - finale Davis Cupa. U drugom gemu Borna je izvukao 15-40, nanizao četiri poena i osvojio gem. U petom je došao do 'breaka'. Mučio se za potvrdu, ali nije dopustio Tiafoeu da dođe do prilike za 'break'. Izvukao je dva asa za kraj gema i vodstvo 4-2. Nakon četiri sata i šest minuta igre Borna Ćorić je došao do prve meč-lopte. Hrabro, čvrsto i agresivno odigrao je četiri poena i od 40-15 stigao do velike, najveće pobjede u Davis Cup nastupima. Sa zadnjim zrakama sunca, kad je prijetio i prekid dvoboja zbog mraka, hrvatski tenisači su 'odjahali' kao pobjednici prema finalu Davis Cupa. Od 23. do 25. studenog u Francuskoj će tražiti put prema drugom trijumfu, kako bi ostali upisani kao posljednji osvajači 'pravog' Davis Cupa prije nego što ga pretvore u Svjetski teniski kup.
16.09.2018 17:00    Tenis   0 Čilić propustio veliku šansu: Querrey senzacionalno preokrenuo Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osigurati pobjedu i plasman u finale našoj Davis Cup reprezentaciji dopustivši američkom reprezentativcu Samu Querreyju da preokretom dođe do pobjede 6-7 (2), 7-6 (6), 6-3, 6-4 nakon tri sata i 11 minuta igre te izjednači ukupan rezultat na 2-2 pa će o pobjedi i prolazu u finale odlučivati Borna Ćorić i Frances Tiafoe. Američki izbornik Jim Courier očekivano je zamijenio Stevea Johnsona Samom Querreyjem, a ovaj 30-godišnjak mu je na ukazano povjerenje uzvratio velikom pobjedom, prvom nad Čilićem nakon šest poraza u prethodnih šest dvoboja. Sve je izgledalo dobro za šestog tenisača svijeta do 1-0 u setovima i vodstva 6-1 u 'tie-breaku' drugog seta. No, tad je izgubio sedam poena zaredom i propustio doći do dva seta prednosti i više se nije vratio na onu razinu na kojoj je bio do tog trenutka u meču. Querreyjevo samopouzdanje je naglo naraslo, što je rezultiralo osvajanjem sljedeća dva seta. U trećem je dvaput slomio Marinov servis, a u četvrtom je odlučujući 'break' napravio kad je Čilić servirao za produžetak dvoboja, u desetom gemu. Naš tenisač nakon drugog seta više nije došao do prilike za 'break', nakon što je u prva dva seta od pet prilika dvije iskoristio. Jednostavno, ni Čilićev retern više nije bio na razini nakon drugog seta. Marinu se u Zadru na neki način ponovio meč protiv Juana Martina del Potra iz finala Davis Cupa u zagrebačkoj Areni. Jedina razlika je što je protiv Argentinca imao 2-0 u setovima. Inače vrlo pouzdan u ovakvim situacijama, Marin je po drugi puta kiksao, onda kad se to moglo najmanje očekivati. Amerikanci su tako dobili priliku po drugi put u povijesti preokretom od 0-2 doći do pobjede. Jedini takav preokret izveli su u doba prije drugog svjetskog rata, 1934. godine protiv Australije. Frank Shields, Sidney Wood, George Lott i Lester Stoefen su bili na pobjedničkoj strani, a Jack Crawford, Vivian McGrath i Adrian Quist na gubitničkoj. Hrvatska nikada u Davis Cupu nije izgubila meč u kojem je nakon prvog dana imala vodstvo od 2-0, a jedini preokret od 0-2 izvela je upravo ova generacija protiv SAD u Portlandu 2016. godine. Iako nije izgledalo da će to morati učiniti, Borna Ćorić je dobio priliku ponoviti ono što je učinio u tom dvoboju, kad je na 2-2 pobijedio Jacka Socka. U Zadru Socka nema zbog ozljede. Ćorić u petim mečevima ima 2-0, a protiv sebe 20-godišnji debitanta Francesa Tiafoea. Hrvatska je još uvijek favorit. HRVATSKA - SAD 2-2 Borna Ćorić - Steve Johnson 6-4, 7-6 (4), 6-3 Marin Čilić - Frances Tiafoe 6-1, 6-3, 7-6 (5) Ivan Dodig / Mate Pavić - Mike Bryan / Ryan Harrison 5-7, 6-7 (6), 6-1, 7-6 (5), 6-7 (5) Marin Čilić - Sam Querrey 7-6 (2), 6-7 (6), 3-6, 4-6
15.09.2018 19:12    Tenis   0 HRVATSKA - SAD 2:1 Pavić i Dodig u drami izgubili od Amerikanaca Hrvatski par nije uspio osvojiti treći bod u polufinalu Davis Cupa pa će Hrvatska u Zadru prolazak u finale tražiti u nedjelju. Mate Pavić i Ivan Dodig kako piše Hina u pravoj drami nakon velike borbe izgubili su od Mikea Bryana i Ryana Harrisona s 5:7, 6:7(6), 6:1, 7:6(5), 6:7.
15.09.2018 17:06    Tenis   0 ​Ako prođe, Hrvatska će u finalu Davis Cupa gostovati u Francuskoj Francuski tenisači su drugu godinu zaredom izborili mjesto u finalu Davis Cupa, nakon što su Julien Benneteau i Nicolas Mahut u igri parova u Lilleu nadigrali Marcela Granollersa i Feliciana Lopeza sa 6:0, 6:4, 7:6 (7) te tako svojoj reprezentaciji donijeli nedostižnu prednost od 3-0.
14.09.2018 17:51    Tenis   0 Finale je blizu: Čilić donio Hrvatskoj velikih 2:0 protiv SAD-a! Hrvatska nakon prvog dana ima velikih 2:0 protiv SAD-a! Nakon što je prvi bod osigurao Borna Ćorić, drugi nam je donio Marin Čilić koji je sa 6:1, 6:3, 7:6 pobijedio Francesa Tiafoea. Marin je furiozno otvorio meč, te nakon što je izgubio prvi poen, nanizao ih 12, te poveo 3:0. U šestom gemu još je jednom oduzeo servis Tiafoeu, pa mirno priveo set za 26 minuta sa 6:1. Početak drugog seta bio je preslika prvog te je Marin brzo stigao do dvostrukog breaka i vodstva 4:1. No, uslijedilo je nekoliko Marinovih neforsiranih pogrešaka, što je Amerikanac iskoristio i smanjio na 4:3. Ipak, Čilić se na vrijeme probudio i dobio set sa 6:3. U trećem setu oba tenisača čvrsto su držala servis do tie breaka, gdje je Amerikanac poveo 3:0, no nakon toga Marin mu je prepustio samo dva poena za konačnih 6:1, 6:3, 7:6. Hrvatska pobjedu može osigurati već u subotu kada je na rasporedu igra parova gdje će Ivan Dodig i Mate Pavić igrati protiv Mikea Bryana i Ryana Harrisona.
14.09.2018 13:39    Tenis   0 ​Fantastični Ćorić donio prvi bod Hrvatskoj protiv SAD-a u polufinalu Davis Cupa Hrvatska vodi u polufinalu Davis Cupa 1:0 protiv SAD-a. Prvi bod Hrvatskoj u Zadru donio je fantastični Borna Ćorić pobjedom 6:4 7:6(4) 6:3 protiv Stevea Johnsona.
12.09.2018 18:15    Tenis   0 Karikatura Serene Williams izazvala oštre kritike, autoru prijete smrću Australski karikaturist Mark Knight našao se na udaru javnosti zbog karikature američke tenisačice Serene Williams koja je objavljena u Herald Sunu, a zbog svog rada počeo je dobivati i prijetnje smrću.
12.09.2018 16:17    Tenis   0 ​Sudac koji je kaznio Serenu sudit će Hrvatskoj u polufinalu Davis Cupa Hrvatska Davis Cup reprezentacija u petak će igrati polufinale protiv reprezentacije SAD-a, a glavni sudac bit će Carlos Ramos. Tu je vijest potvrdila glasnogovornica ITF-a Heather Bowles. Ramos je određen ždrijebom kao jedan od pet najboljih svjetskih sudaca koji su bili u mogućem odabiru za vođenje polufinalnih dvoboja Davis Cupa.
12.09.2018 14:32    Tenis   0 ​Del Potro otkrio što mu je Đoković šapnuo nakon finala US Opena Novak Đoković projurio je do naslova na US Openu, a sve je kulminiralo sjajnim finalom gdje je lagano pobijedio Argentinca Juana Martina del Potra 6:3, 7:6, 6:3.
10.09.2018 21:20    Tenis   0 Đoković postao tenisač s najvećom zaradom u povijesti, svota je vrtoglava! Novak Đoković pobijedio je Argentinca Juana Martina del Potra sa 6-3, 7-6 (4), 6-3 i osvojio US Open. Srbijanski tenisač do slavlja je došao nakon tri sata i 15 minuta igre, a to mu je bio 14. Grand Slam naslov u karijeri.
10.09.2018 15:16    Tenis   0 Đoković stao u Sereninu obranu Novak Đoković osvojio je noćas 14. Grand Slam u karijeri pobjedom nad Juanom Martinom Del Potrom 6:3, 7:6, 6:3 u finalu US Opena.