Košarka

11.12.2018 09:29    Košarka   0 ​Bogdanović briljirao i protiv svoje bivše momčadi, vrlo dobar i Šarić Pacersi već duže vrijeme ne mogu računati na Victora Oladipa, ali uredno pobjeđuju i to u velikoj mjeri zahvaljujući Bojanu Bogdanoviću. I protiv svoje bivše momčadi Bogdanović je bio sjajan, odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu i pomogao Pacersima da dođu do četvrte uzastopne pobjede.
10.12.2018 09:09    Košarka   0 Mostarac igra svoju najbolju NBA sezonu do sada Kako je samo raspoložen Bojan Bogdanović! Mostarac za sada igra svoju najbolju NBA sezonu, a prometnuo se u istinskog lidera Indiana Pacersa. Indiana je kod kuće sa subote na nedjelju rutinski pobijedila Sacramento Kingse rezultatom 107:97. Hvale ga analitičari Spomenuti košarkaš zabio je 18 poena te je tom učinku dodao 2 asistencije i 4 skoka za nešto više od 27 minuta na parketu. Najbolji strijelac utakmice bio je Young s 20 poena, a pratio ga je Bogdanović s 18, dok je kod gostiju najbolji bio Hield s 20 poena. Bogdanovića trica nije baš išla te je gađao za njega skromnih 1-4, ali je i u takvoj situaciji došao do respektabilnog broja poena. Bojanova igra u NBA ligi sve je bolja, ovaj igrač još uvijek uspijeva igrački napredovati, a takvo nešto naglašavaju i američki mediji koji se bave analizom NBA košarkaša. Tamošnji analitičari ističu kako je Bogdanović, za razliku od prethodnih sezona, u sadašnjoj momčadi preuzeo nešto drugačiju ulogu, onu koja mu očito više odgovara. U odsutnosti odličnog igrača Indiane Victora Oladipoa, Bogdanović je praktički dobio priliku biti lider svoje momčadi. Amerikanci hvale njegovu rutinu, kao i uspješno napadanje obruča, a prije svega činjenicu kako na visokoj razini uspijeva igrati već dugi niz utakmica u ovoj sezoni. Ne propuštaju napomenuti kako je najbolji tricaš NBA lige. Dobra statistika Bogdanović u dosadašnjem dijelu sezone ima dobru osobnu statistiku. Ove sezone u prosjeku zabija 16,4 poena po susretu. Prošlu sezonu završio je s prosjekom od 14,3 poena po susretu. Ako isključimo osobni učinak, Bogdanović je za svoju momčad tim važniji što, bez obzira na osobni učinak, uspijeva momčad voditi do pobjeda. Primjerice, protiv Kingsa ga nije baš išla trica, a on je ipak pronašao način kako biti učinkovit. Učinkovit je bio u kontrama i ulascima pod koš, a upravo na takvu igru protivnik nije imao pravi odgovor.
08.12.2018 21:28    Košarka   0 FOTO: Student poražen od Gradine nakon trice u posljednjoj sekundi Košarkaši Studenta u osmom kolu prvenstva BiH doživjeli su peti poraz. U Mostaru je s 83:80 slavila ekipa Gradine iz Srebrenika koja je do pobjeda došla tricom Tanasilovića sa zvukom sirene. Domaći košarkaši slabo su otvorili utakmicu i dopustili Gradini da već nakon četiri minute igre ima veliku prednost 14:2. Do kraja prve četvrtine Student je konsolidirao svoje redove i smanjio zaostatak za gostima. Prva dionica igre okončana je prvi vodstvu Gradine 25:19. Student poenima Dželme sredinom druge četvrtine dolazi na -4 (31:25). No, domaći sastav je zatim pet minuta ostao bez poena, pa je Gradina na odmor otišla s prednošću 41:33. Nakon pet minuta nastavka domaći košarkaši uspijevaju prvi put u utakmici doći do poravnanja, Ćup je pogodio za 48:48. Ipak, gosti do isteka treće četvrtine napravili seriju 13:8 i u posljednju četvrtinu se ulazi kod rezultata Student - Gradina 56:61. Šest minuta i 50 sekundi prije kraja Student je uspio prvi i jedini put povesti na susretu. Ćup je pogodio za minimalnu prednost 67:66. Tada ponovno dolazi do pada u igri domaćina, te gosti serijom 7:0 vraćaju vodstvo. U posljednoj minuti nije nedostajalo uzbuđenja. Širić je 37 sekundi prije kraja pogodio tricu za poravnanje 78:78. Zatim je Tanasilović pogodio oba slobodna bacanja za vodstvo gostiju 80:78, a Ross poentira za izjednačenje 80:80. Gradina je imala deset sekundi za posljednji napad, lopta je u kutu došla do Tanasilovića koji sa zvukom sirene pogađa tricu za pobjedu gostiju 83:80. Zlatko Golijanin 21, Dejan Bjelić 20 i Miodrag Tanasilović 19 koševa bili su najefikasniji kod Gradine. U ekipi Studenta bilo je pet košarkaša s dvoznamenkastim brojem poenima. Ross je postigao 17, Širić 16, Dželmo 15, Mikulić 14 i Ćup 13 koševa.
08.12.2018 13:02    Košarka   0 ​Obilježeno 17 godina od smrti košarkaškog velikana Mirze Delibašića Članovi obitelji i prijatelji Mirze Delibašića danas su položili cvijeće na grob ovog najboljeg bh. sportaša svih vremena, u Aleji velikana na groblju Bare, i na taj način obilježili 17 godina od smrti legendarnog bh. košarkaša.
08.12.2018 09:20    Košarka   0 ​Bojan Bogdanović sjajnom predstavom donio pobjedu Pacersima Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je u životnoj formi. Indiana Pacersi su u gostima pobijedili Orlando Magic 112:90, a najbolji strijelac utakmice bio je Bogdanović.
07.12.2018 18:52    Košarka   0 ​Student u susretu s Gradinom pojačan Rossom U osmom kolu prvenstva BiH košarkaši Studenta u Mostaru se sastaju s ekipom Gradine.
07.12.2018 09:10    Košarka   0 HKK Široki dočekuje KK Mladost U osmom kolu Prvenstva BiH košarkaši Širokog dočekuju KK Mladost iz Mrkonjić Grada. Utakmica se igra na Pecari u subotu (08.12) u 18 sati. Sponzor utakmice je PRINTERIO. Za službenu stranicu kluba utakmicu je najavio ponajbolji igrač Goran Filipović: „Mladost je neugodan protivnik. Sama činjenica da su pobjedili aktualnoga prvaka Zrinjskog već u prvom kolu to pokazuje, i sigurno zaslužuju respekt. Kao i svaku utakmicu pokušati ćemo podići našu igru na još veću razinu i nadam se da će nam to donijeti još jednu pobjedu. Imali smo reprezentativnu pauzu koju smo dobro iskoristili, malo smo se i odmorili tako da spremni čekamo nastavak prvenstva gdje nas čeka izuzetno zanimljiv raspored. Što se tiče naših dosadašnjih pobjeda, smatram da je glavni razlog to što dobro treniramo jer je svaki trening izuzetno natjecateljski. Idemo dalje, utakmicu po utakmicu, trebamo nastaviti dobro trenirati pa vjerujem da ćemo nastaviti napredovati i individualno i kolektivno.“ HKK Široki je u dosadašnjih sedam kola Prvenstva BiH ostvario pet pobjeda (Vogošća, Sloboda, Student, Bratunac i Bosna), jedan poraz (Kakanj), dok je jedno kolo bio slobodan. Podsjećamo, u tijeku je i velika nagradna igra pod nazivom „Kreće igra snova, sa Širokim do Pežoa“ u kojoj se može osvojiti auto Peugeot 208, putovanje, play station 4, hladnjak, televizor, tablet, biciklo, pametni sat, karaoke bluetooth zvučnik, mobiteli, poklon paketi, a nagradna igra će trajati do 22.12.2018. kada je predviđeno javno izvlačenje.
07.12.2018 08:28    Košarka   0 Odlična predstava Plemića: Na Bijelom Brijegu pao nekadašnji prvak Europe Zrinjski je do pobjede predvodio Marko Ramljak s 18 poena. Todorović je zabio 13, a Miličević 12. Dvoznamenkasti su još bili Smajlagić i Sokolović s po 10 poena. Košarkaši Zrinjskog upisali su drugu vezanu (treću ukupno) pobjedu u ABA 2 ligi. Nakon Heliosa Domžalea, na Bijelom Brijegu je u 10. kolu pala i momčad Splita s 80:72. Od početka se vidjelo kako će to biti tvrda i neizvjesna utakmica. Nitko nije uspijevao da se odlijepi na veću prednost, a Zrinjski je muku mučio sa šutom iz igre. No, kada je konačno Bakić pogodio tricu, Plemići odlaze do najvećih plus šest (27:21), ali je Kedžo uzvratio na isti način te prva dionica završava 27:24. U drugoj četvrtini Split radi preokret i zadržava minimalnu prednost. I dalje Zrinjskog nije služio šut, pa ni slobodna bacanja, a većinu poena koji su postizali bilo je polaganjem. Split je pobjegao također na plus šest (34:40), ali je Miličević postavio rezultat prvog poluvremena 37:40. Agresivnom igrom nakon povratka iz svlačionica, Mostarci su prešli u vodstvo, proradio je šut koliko-toliko iako je i dalje bio skroman, ali najveći problem su bila slobodna bacanja. No, borbeni su bili Plemići te su i te nedostatke nadoknadili i došli do najvećih plus sedam (59:52), a u zadnju dionicu se odlazi s (61:57). Puno je puta Zrinjski ove sezone ispustio pobjedu u posljednjoj četvrtini. Dobivene utakmice su pretvarali u iznenađujuće poraze, ali večeras smo vidjeli jednu rutinski odrađenu četvrtinu. Stvorili su Plemići brzo prednost od osam razlike i to im je dalo određenu mirnoću, dok su gosti s druge strane brzopleto promašivali iz neizrađenih akcija. Na kraju zasluženo slavlje Zrinjskog s 80:72. Pokazala je momčad Hrvoja Vlašića večerašnjom utakmicom kako je kriza iza njih i kako polagano sve sjeda na svoje mjesto. Vrijedi spomenuti kako su Mostarci sjajno zatvarali obruč i na kraju imali više skokova od Splita koji ima Cobbinsa (ZRI-33, SPL-27). Jedino što nije bilo dobro su ta slobodna bacanja (koja su popravili u posljednjoj dionici) jer je 13 od 23 ipak premali postotak. Zrinjski je do pobjede predvodio Marko Ramljak s 18 poena. Todorović je zabio 13, a Miličević 12. Dvoznamenkasti su još bili Smajlagić i Sokolović s po 10 poena. Kod Splita su najefikasniji bili Marčinković sa 16 i Cobbins s 15 poena (9 skokova). U narednom periodu Zrinjskom slijede tri teška gostovanja. U nedjelju gostuju u Tuzli kod Slobode u domaćem prvenstvu, a zatim slijede dva gostovanja u ABA 2 ligi kod Vršca i Dynamica.
04.12.2018 14:43    Košarka   0 ​Student - Zrinjski u polufinalu Kupa KS Herceg - Bosne, Široki direktno u finalu U polufinalu Kupa KS Herceg - Bosne sastaju se Zrinjski i Student, dok je voljom ždrijeba Široki direktno ušao u finale.
03.12.2018 21:11    Košarka   0 Košarkaši BiH nakon velike borbe izgubili od Finske Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je večeras od reprezentacije Finske sa 81:77, u susretu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. u Kini.
03.12.2018 15:40    Košarka   0 ​Promjene u Studentu, otišao trener Pašalić, vraća se Amerikanac Ross Ahmet Pašalić nije više trener SKK Student. Mostarski klub i mladi trener dogovorili su sporazumni raskid suradnje, pa će momčad do daljnjega voditi njegov pomoćnik Samir Lerić.
03.12.2018 10:31    Košarka   0 ​Poljska pobijedila Italiju, hrvatski košarkaši u teškoj situaciji U posljednjem susretu 10. kola skupine J kvalifikacija za svjetsko košarkaško prvenstvo Poljska je u Gdanjsku pobijedila Italiju 94-78 i tim rezultatom još više udaljila hrvatsku reprezentaciju od SP-a 2019. u Kini.