Nogometaši Sarajeva i Zrinjskog osvojili su po bod u gostima u okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je odigralo bez golova u Bijeljini protiv Radnika, dok je Zrinjski u Doboj Kaknju odigrao neriješeno 2:2 s Mladosti.

Plemići su poveli u 18. minuti. Brzu akciju završio je Mandić i pogodio je za prednost gostiju od 0:1. Domaći su do poravnanja došli u 29. minuti kada Guzina pogađa mrežu Brkića za izjednačenje rezultata na 1:1.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu gosti iz Mostara su ponovo došli u prednost. Čirjak je pogodio iz slobodnog udarca za prednost gostiju od 1:2. Ipak, u 79. minuti domaći su poravnali. Guzina je bio akciji, njegov prvi udarac je izblokiran, a zatim nakon drugog šuta Jekovljević loptu zaustavlja rukom i dobiva crveni karton. Dosuđen je penal, a Atajić je pogodio za 2:2.

To je bio na kraju i konačan rezultat iako su Plemići su u nadoknadi susreta dobili i penal nakon što je Hreljić skrivio kazneni udarac. Ivan Čurjurić je međutim pogodio stativu i gosti su ostali bez pobjede.

Tako je četiri kola do kraja bodovna razlika između sarajevskog i mostarskog kluba ostala nepromijenjena, odnosno ekipa s Koševa ima i dalje četiri boda prednosti.

Čelik je na Bilinom polju pobijedio ekipu Goška s 1:0 i ostao u utrci za plasman u Europu, dok se Široki Brijeg učvrstio na trećem mjestu pobjedom nad Krupom od 2:1.