U derbiju prvog kola Premijer lige nogometaši Sarajeva porazili su Zrinjski s 1:0.

Zrinjski je na otvaranju susreta imao terensku inicijativu, ali je Sarajevo imalo prvu prigodu.

Milanović je u 10. minuti prošao po lijevoj strani ubacio za Šišića koji pogađa gredu, a u nastavku akcije Tatar je bio neprecizan.

Tri minute kasnije Mostarci su zaprijetili preko Govedarica čiji pokušaj je obranio Kovačević.

U 25. minuti Hadžićev pokušaj prohujao je pored gola Sarajeva. Najbliži pogotku Zrinjski je bio u 38. minuti nakon ubacivanja Čurjurića malo je nedostajalo da Šabanović pogodi vlastitu mrežu.

Sarajevo je sjajno otvorilo nastavak utakmice, te preko Benjamina Tatara došlo do prednosti nakon samo 40 sekundi igre u drugom poluvremenu.

Dobru prigodu za poravnanje u 67. minuti ne koristi Hadžić koji je šutirao daleko od gola Sarajlija. U 73. minuti Lendrić je samo desetak sekundi nakon ulaska u igru propustio šansu.

Posljednju prigodu na utakmici imalo je Sarajevo preko Velkoskog kojega je u 90. minuti zaustavio Brkić.

Autor:D.S./Pogled.bas