Tagovi

U izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini A Balkanske lige košarkaši Zrinjskog poraženi su 75:72 na gostovanju u Beogradu kod OKK Beograda. Domaći košarkaši došli su do pobjede prije svega zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 30:11.

Prvo poluvrijeme utakmice u Beogradu ponudilo je igru u kojoj su se oba sastava izmjenjivala u vodstvu. U ovom razdoblju Zrinjski je imao najveću prednost od četiri koša 18:22, a istu prednost imali su i Beograđani 31:27. Na poluvrijeme se otišlo sa blagom prednošću Zrinjskog 35:36.

U nastavku susreta Zrinjski je nastavio graditi prednost i sredino treće četvrtine Zrinjski je imao devet koševa prednosti 40:49, a do kraja četvrtine Zrinjski je uspio povećati prednost na 45:61. Gledajući samo ovo razdoblje igre košarkaši Zrinjskog treću su četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 10:25.

Domaći košarkaši nisu se predali i furioznom igrom u posljednjoj četvrtini prvo su uspjeli doći do izjednačenja 66:66, da bi do kraja susreta kreirali i potpuni preokret i nakraju slavili pobjedu 75:72. Kod OKK Beograda najučinkovitiji bili su Zeković sa 17, Ljucic 15 i Tankosić 9 koševa a kod Zrinjskog najučinkovitiji su bili Šakić 23, Han i Perajica sa po 11 koševa.

Prije ovog susreta obje ekipe imale su omjer 4-2 i bile su izjednačena na drugom mjestu skupine A. U sljedeće kolu Zrinjski na domaćem parketu igra protiv BC Levskog.