Nogometaši Željezničara svladali su večeras na stadionu Grbavica ekipu Sarajeva u sedmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Rezultat je bio 5:2.

Gosti s Koševa sjajno su otvorili utakmicu. Ni punu minutu nakon početka i već su vodili, a strijelac jednog od najbržih golova u povijesti sarajevskih derbija bio je Anel Hebibović.

Napao je potom domaćin svom snagom, a na poravnanje i slavlje domaće publike, čekalo se svega šest minuta. Strijelac pogotka bio Sulejman Krpić. Izvrsna najava jednog od najboljih vječitih derbija u posljednjih desetak godina.

U nešto slabijem tempu ekipe su nastavile utakmicu nakon izjednačenja, a onda je nakon nekoliko ozbiljnih situacija na obje strane, domaćin stigao do potpunog preokreta. Ponovo je pogodio Krpić (2:1) u 37. minuti.

Želio je Željezničar privesti poluvrijeme kraju i s prednošću otići na veliki odmor, ali uporni gosti, natjerali su 'Plave' na grešku. Strijelac autogola bio je Enes Sipović za 2:2 na kraju prvog poluvremena.

Nastavak susreta donio je novu prednost domaćinu, Petar Bojo u 60. minuti pogađa za 3:2. Bio je to znak Bordo momčadi da pokuša stići barem do jednog boda, ali Željezničar je u 77. minuti ponovo zabio. Strijelac je bio Damir Sadiković za 4:2, da bi konačnih 5:2 u nadoknadi vremena postavio Mehmed Alispahić.

Utakmicu na Željinom stadionu pratilo više od 10.000 gledatelja. Ovom pobjedom Željezničar je preuzeo vodstvo na ljestvici Premijer lige dok je Sarajevo, koje brani titulu, trenutno na drugoj poziciji s bodom manje.