Nakon što su u prvom susretu pobijedili s 2:1 nogometaši Olympiakosa bili su bolji od hrvatskog prvaka Rijeke i u uzvratnom dvoboju na Rujevici s 0:1.

Pogodak odluke zabio je Marko Marin u 25. minuti utakmice.

Rijeka je tijekom utakmice imala nekoliko lijepih prilika, a najbolje su promašili Gordon u 22. minuti kada je glavom s pet metara pucao pored gola, te Matei koji je u 79. minuti izašao sam ispred vratara Olympiacosa i odlučio ga matirati lobom, ali je promašio cijeli gol.

Rijeci je ovo bilo drugo sudjelovanje u kvalifikacijama Lige prvaka. U prvom pokušaju u sezoni 1999/2000. Rijeka je nastupila u 2. pretkolu i izgubila obje utakmice od beogradskog Partizana (0-3, 1-3). Ovoga puta Riječani su do gurali do završne runde kvalifikacija nakon što su izbacili velški The New Saints, te austrijski RB Salzburg. Nažalost, preko grčkog prvaka nije išlo.

Rijeka će nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, dok se grčki prvak plasirao u elitno natjecanje 'Starog kontinenta.

Maribor iskoristio sjajan ždrijeb

Slovenski prvak Maribor plasirao se u Ligu prvaka pobjedom od 1:0 na domaćem terenu protiv Hapoel Beer Sheve.

Mariborčanima je nakon 2:1 poraza u Izraelu za plasman u Ligu prvaka bila dovoljna i minimalna pobjeda, a upravo nju su ostvarili u svom Ljudskom vrtu. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Mitja Viler u 15. minuti utakmice. Do kraja su izdržali, sačuvali svoju mrežu i nakon tri godine se ponovno plasirali u najprestižnije klupsko natjecanje svijeta.

Iskoristili su fantastičan ždrijeb koji ih je pratio od početka europske sezone - izbacili u drugom pretkolu Zrinjski, u trećem islandski Hafnarfjordur i sad najbolji izraelski klub.

Uz Maribor i Olympiakos koji je eliminirao Rijeku, u Ligi prvaka igrat će i Celtic, Napoli te Sevilla.

Golijada u Kazahstanu

Celtic je protiv Astane sve riješio u prvoj utakmici kada je u Škotskoj slavio s 5:0. Uzvrat je ponudio pravu golijadu - završilo je 4:3 za Kazahstance koji će se morati zadovoljiti s igranjem Europske lige.

Napoli je, nakon 2:0 u prvoj utakmici, Nicu pobijedio i u drugom dvoboju s istim rezultatom.. Na Azurnoj obali u 48. minuti je Jose Callejon postigao prvi, a Lorenzo Insigne drugi pogodak za Talijane.

Sevilla je protiv Istanbul Basaksehira sve riješila s 3:1 pobjedom u Turskoj. Revanš je bio samo formalnost, a Španjolci su si mogli priuštiti nešto opušteniji pristup pa su tako Turci poveli u 17. minuti (strijelac Eljero Elia). U 52. je Sergio Escudero izjednačio, u 75. preokret donio Wissam Ben Yedder, ali Basaksehir preko Edina Višće u 83. minuti dolazi do izjednačenja.

Ždrijeb skupine Lige prvaka je u četvrtak u 18:00 sati u Grimaldi Forumu u Monacu, dok je ždrijeb skupina Europske lige dan kasnije u 13.00 sati.