Austrijski tenisač Dominic Thiem osvojio je prvu Masters titulu u karijeri pobijedivši u finalu Indian Wellsa Rogera Federera.

Thiem je slavio s 2:1 u setovima. Federer je dobio prvi set sa 6:3, a Thiem je za 38 minuta izjednačio dobivši drugi set sa 6:3. U trećem setu Thiem je slavio sa 7:5 i na opće iznenađenje odličnom igrom pobijedio Federera.

Thiem je tako došao do svoje prve Masters titule u karijeri, a Federer je propustio priliku da stigne do 101. ATP titule.

Andreescu kao Seleš, S. Williams i Hingis

U ženskom finalu Bianca Andreescu (18), igračica koja je dobila pozivnicu za WTA turnir u Indian Wellesu slavila je nakon što je u finalu bila bolja 6:4, 3:6, 6:4 Angelique Kerber.

U njezinim godinama ovaj prestižni turnir osvajale su Monika Seleš, Serena Williams i Martina Hingis. Kasnije, sve su one postale svjetske teniske dive.

Kerber je Vodila 3:2 u trećem setu i imali servis. Ali nije uspjela to sačuvati, Andreescu je dobila tri gema zaredom i privela meč kraju. Za pobjedu ova Kanađanka koja ima rumunjske korijene osvojila je 1.354.010 dolara. Tako je ova osamnaestogodišnjakinja već kao tinejdžerica ostvarila američki san.