Košarkaši Širokog osvojili su deseti naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

U petoj odlučujućoj utakmici finala doigravanja Širokobriježani su svladali ekipu Sparsa s 82:69 (16:18, 18:17, 26:12, 22:22)
Nakon prvog poluvremena susreta koji je odigran u fantastičnoj atmosferi pred više od 5000 gledatelja Sparsi su imali minimalno vodstvo 35:34.

Otpor gostiju iz Sarajeva slomljen je u trećoj četvrtini. Braća Dario i Mateo Drežnjak svojim poenima donose Širokog +10, a zatim Mateo sjajno zakucava za prednost Širokog 60:47 uoči posljednjih deset minuta susreta.

Serijom 7:0 domaći košarkaši otvaraju četvrtu dionicu igre, i tako samo potvrđuju kako titula ostaje na Pecari.

Najefikasniji u ekipi Širokog bio je Mateo Drežnjak s 21 poenom, kod Sparsa bolji od ostalih Ibrahim Durmo s 13 koševa.