U 1. kolu skupine C nogometnog prvenstva Južne Amerike u dvoboju igranom u Sao Paulu branitelj naslova Čile s 4:0 je nadigrao azijske goste na Copi Japance.

Čileanci, pobjednici posljednja dva izdana Copa Americe, 2016. i 2015., mrežu Japanaca načeli su u 41. minuti golom Ericka Pulgara. U drugom poluvremenu Čile je postigao još tri pogotka. Prvo je Eduardo Vargas zabio u 54. minuti, a u završnici utakmice Alexis Sanchez u 82. minuti pogađa za 3:0, a samo minutu poslije Vargas postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:0.

Japan je jedna od dvije gostujuće reprezentacije na ovogodišnjem izdanju Copa Americe. Katar nastupa u skupini B s Argentinom, Kolumbijom i Paragvajem.

U Brazil su Japanci stigli s olimpijskom reprezentacijom koju uigravaju za Olimpijske igre kojima su domaćini sljedeće godine u Tokiju.

Dvobojem Čilea i Japana zaključeno je 1. kolo Cope na kojoj sudjeluje 12 reprezentacija, a osim Japana gosti su i momčad Katara.