Nogometaši Manchester Cityja rutinski su odradili gostovanje kod 'fenjeraša' Huddersfield Towna pobijedivši sa 3:0 čime su smanjili zaostatak za vodećim Liverpoolom na četiri boda.

Golove za četvrtu uzastopnu ligašku pobjedu Građana zabili su Danilo (18), Raheem Sterling (54) i Leroy Sane (56).

No, trenera Cityja Pepa Guardiolu više od pobjede može veseliti podatak kako je njegova momčad i službeno najefikasnija u Europi. Uspjeli su 'građani' već u siječnju 'prebaciti' brojku od 100 golova u sezoni, jedini su kojima je to pošlo za rukom u pet najjačih liga Europe. Treba naglasiti kako se računaju sva natjecanja u kojima se City natječe..

Tottenham stigao do tri boda u sudačkoj nadoknadi

Tottenham je u sudačkoj nadoknadi uspio s 2:1 na gostovanju pobijediti Fulham, predzadnju momčad Premier lige, a junak je bio veznjak Harry Winks.

Tottenham je igrao bez svog najboljeg strijelca, ozlijeđenog Harryja Kanea. Zbog toga je u vrhu napada zaigrao španjolski veteran Fernando Llorente, ali on je, umjesto protivničke, zatresao vlastitu mrežu u 17. minuti nespretno reagiravši nakon kornera. Spursi su poravnali na 1:1 u 51. minuti golom Dele Allija, a u sudačkoj je nadoknadi (90+3) Harry Winks donosi pobjedu Tottenhamu.

City sada ima 56 bodova, četiri boda manje od vodećeg Liverpoola.