Veronika Velez Zuzulova pobijedila na utrci u Zagrebu i postala kraljica Sljemena! Slovačka skijašica bila je vodeća i nakon prve utrke, a odličnu formu potvrdila je i u drugoj vožnji te tako osvojila 100 bodova u glavnom gradu Hrvatske.

Da slavlje Slovaka bude potpunije, na drugom mjestu je još jedna Slovakinja, Petra Vlhova. Ona je u prvoj vožnji bila četvrta, a drugu je odskijala fantastično pa je bila u vodstvu do samoga kraja, ali onda ju je ipak u dramatičnoj završnici pretekla Zuzulova.

Na trećem mjestu završila je Šarka Strachova iz Češke koja je za pobjednicom zaosttala 52 stotinke.

Najveća zvijezda današnje sljemenske utrke Svjetskog skijaškog kupa trebala je biti dvostruka slalomska pobjednica ovog natjecanja Mikaela Shiffrin. Nažalost, Amerikanka nije završila prvu vožnju. Naša Leona Popović također nije završila prvu vožnju.

Najbolji plasman neke Hrvatice na Sljemenu bilo je 2. mjesto Ane Jelušić, izboreno 2007. godine, a potom 3. mjesto Janice Kostelić koje se dogodilo u jednoj od najvećih utrka njezine veličanstvene karijere. Najbolja hrvatska skijašica do postolja je stigla vožnjom bez štapa i rukavice.

Najbolji slalomaši svijeta će se natjecati na Sljemenu u četvrtak od 14:45 sati.