Na najtužniji mogući način karijeru je završio najveći sprinter svih vremena Usain Bolt. U finalu štafeta na Svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu ozlijedio se i srušio samo nekoliko metara nakon što je primio palicu.

Bolt je na početku natjecanja osvojio brončanu medalju na 100 metara, u posljednjoj pojedinačnoj utrci na velikim natjecanjima. Nadao se da će s kolegama iz jamajčanske štafete 4×100 metara pretposljednjeg dana natjecanja priču ipak zaključiti zlatom, ali u tome ga je spriječila ozljeda.

Senzacionalni Britanci

Vrlo brzo nakon što je primio palicu osmerostruki olimpijski pobjednik je morao odustati i na koncu je šepajući napustio stadion. Završio je tako veliku karijeru s 14 svjetskih medalja, od čega 11 zlatnih.

Senzacionalni svjetski prvaci na 4×100 metara postali su domaćini Britanci u sastavu Nathaneel Mitchell-Blake, Chijndu Ujah, Adam Gemili i Daniel Talbot (37.47). Oni su slavili ispred favoriziranih Amerikanaca (37.52) te štafete Japana (38.04).