U petom kolu prvenstva BiH košarkaši Širokog pobijedili su u dvorani na Pecari ekipu Studenta s 102:68 (23:9, 21:22, 29:19, 29:18).

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i već nakon šest minuta igre imao vodstvo 17:3 uz 11 poena raspoloženog Zubca. Poveo je Široki i 23:5, a zatim su gosti mini serijom 4:0 okončali prvu četvrtinu.

U drugoj dionici igre kod Studenta je jedini raspoloženi igrač bio Željko Klještan koji je postigao četiri trice, te upisao 14 poena. No, Student nije uspio uhvatiti rezultatski priključak, te je Široki na odmor otišao s vodstvom 44:31.

Široki je u nastavku povećavao prednost iz minute u minutu i lagano došao do treće pobjede u sezoni.

Goran Filipović s 20 poena bio je najefikasniji u domaćem sastavu, dok je Student predvodio Željko Klještan s također 20 koševa.

U sljedećem kolu Student u subotu u 17 sati u dvorani na Bijelom brijegu dočekuje ekipu Mladosti.