Studentski odbojkaški klub Mostar izborio je plasman u doigravanju za plasman u Premijer ligu BiH.

U 16. kolu Superlige FBiH, skupina jug ekipa iz Mostara je s 3:2 slavila na gostovanju kod OK Novi Grad i tako dva kola prije kraja natjecanja potvrdila osvajanje prvog mjesta.

Prvi set pripao je domaćinu s 25:18, a gošće su izjednačile na 1:1 osvajanjem drugog seta 25:19. U trećem setu uspješnije su bile igračice OK Novi Grad koji su set osvojile s 25:17. SOK Mostar je poravnao na 2:2 nakon što mu je pripao četvrti set s 25:23.

Mostarske studentice osvajaju i peti set s 15:12, te drugi put u sezonu dolaze do pobjede protiv OK Novi Grad.

SOK Mostar je u 16 prvenstvenih utakmica ostvario isto toliko pobjedu, a do kraja natjecanja u Superligi ostale su još dvije utakmice, gostujuća s Ilidžom, i na domaćem terenu protiv OK Čapljina.

U doigravanju za Premijer ligu, SOK Mostar će igrati s prvoplasiranom ekipom Superlige FBiH, skupina sjever.