Košarkaši HKK Široki večeras su se okitili naslovom pobjednika Kupa KS Herceg Bosne. Oni su u finalnoj utakmici igranoj u Čapljini pobijedili domaći tim s uvjerljivih 73:48 i stavili ovaj trofej u svoje vitrine.

Utakmica je počela jako loše i neefikasno s obje strane a u takvim uvjetima se bolje snašla Čapljina koja je taj dio igre dobila s 12:5. Vjerojatno košarkaši Širokog ne pamte da su u novijoj povijesti odigrali ovako neefikasnu četvrtinu. Ipak, već u drugom periodu stvari su počele dolaziti na svoje.

Široki je počeo kontrolirati obranu a proradio je i šut njegovih košarkaša pa su prvaci države na poluvrijeme otišli s 5 koševa razlike. I nastavak je krenuo onako kako je poluvrijeme završilo.

Široki je diktirao ritam utakmice pa je na kraju konačnih +25 za sastav s Pecare i realan rezultat ovog finala. Mateo (17) i Dario Drežnjak (16) opet su vodili svoj tim do sigurnog trijumfa, a Lužajić s 13 poena te Ivelja s 12 bili su bolji od ostalih kod Čapljine. HKK Široki je ovim trijumfom izborio učešće na završnom turniru Kupa Bosne i Hercegovine koji će se održati na proljeće.