U osmini finala Kupa BiH gledat ćemo Široki Brijeg koji je u gostima danas pobijedio GOŠK sa 1:0 u utakmici u kojoj su Gabeljani da su bili malo prisebniji mogli dosta bolje proći. Široki je zaprijetio već u devetoj minuti preko Ikića, ali je Lukač uspio da zaustavi njegov put.

Gosti su u 17. minuti ponovo mogli do prednosti. Ponovo je pokušao Ikić, ali ovaj put greda spašava domaće. Četiri minute kasnije GOŠK je imao odličnu priliku preko Asentića, no Miškić je bio siguran.

U 37. minuti ponovo velika šansa za domaće. Ovaj put zaprijetio je Savić, ali je Miškić fantastično odbranio njegov udarac.

Široki Brijeg je do prednosti došao na samom startu drugog dijela, a gol za 0:1 postigao je Branimir Cipetić, reprezentativac BiH.

GOŠK je nakon primljenog gola stvorio nekoliko odličnih šansi, ali jednostavno nisu uspjeli da dođu do gola. Široki je slavio na kraju sa 1:0 i plasirao se dalje u 1/8 finala Kupa.