Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Bjelorusije rezultatom 25:31 u petom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Bjelorusija je mnogo bolje otvorila susret i na poluvrijeme odlazi s prednošću 12:17. Na početku drugog poluvremena Bjelorusi su otišli na plus šest (12:18), a pet minuta prije kraja gosti su došli i do maksimalnih plus osam (23:31). Do kraja susreta BiH je uspjela samo ublažiti poraz na konačnih minus šest.

Goste su do zaslužene pobjede vodili Kuleš i Šilovič s po sedam golova, dok je bh. reprezentaciji najefikasniji bio kapetan Mirsad Terzić sa šest golova.

Češka se današnjom pobjedom nad Finskom (26:24) plasirala na Europsko prvenstvo, a pitanje druge ekipe koja će proći iz kvalifikacijske grupe bit će riješeno u posljednjem kolu koje se igra 16. lipnja, a u kojem BiH gostuje u Češkoj, dok Bjelorusija dočekuje Finsku.

U slučaju novog poraza bh. rukometašima ostaje nada da se nađu u krugu četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije iz osam kvalifikacijskih grupa koje također izravno idu na EP.