Večeras je na širokobriješkoj Pecari odigrana utakmica 18. kola BH Telecom Premijer Lige u kojoj je domaći NK Široki Brijeg ugostio te na kraju i pobijedio Zvijezdu 09 iz Etno Sela Stanišići s visokih 4:0.

Ovaj meč je praktički bio riješen za prvih 10 minuta jer je Široki do tog trenutka već postigao dva gola uz još nekoliko dobrih šansi i praktički već u toj ranoj fazi riješio pitanje pobjednika. Ćorić je već u drugoj minuti efektno lobovao gostujućeg golmana, da bi samo sedam minuta kasnije Angelov nakon proigravanja Cipetića uduplao vodstvo sjajnog Širokog koji je od početka znao što želi u ovoj utakmici.

Osim fantastične partije momaka Tonija Karačića prvi dio pamtit ćemo i po tome što je sudac ovog meča Sabrija Topalović ovaj susret prekinuo zbog slike pokojnog generala Slobodana Praljka koja se našla među navijačima Širokog, popularnim Škriparima. Prekid je trajao nekoliko minuta, kapetan Širokog Dino Ćorić pregovarao je sa Škriparima koji su potom iz revolta napustili svoju tribinu. U tim momentima su se na terenu stvorile tenzije koje su rezultirale s par žutih kartona a na odmor  se otišlo sa sigurnim vodstvom domaćeg tima od 2:0.

Na otvaranju drugog poluvremena, točnije 51. minuti Angelov umalo da postigne svoj drugi gol no vratar gostiju sjajno mu je skratio kut pa makedonski napadač ovaj put nije uspio svoje ime staviti na semafor.

Nije Široki unatoč sigurnom vodstvu spuštao nogu sa papučice gasa, redali su se napadi prema golu Avramovića no nišanske sprave igrača u plavim dresovima nisu bile na razini onoj iz prvog poluvremena.

No Angelov se pobrinuo u 68. minuti da sve to popravi, Kvesić je odlično ubacio s lijeve strane, Bagarić majstorski propustio loptu a Makedonac po drugi put savladava Avramovića i već je 3:0 za Široki koji je večeras odigrao možda i najbolju utakmicu u aktualnoj sezoni. Sijevalo je i dalje oko gola gostiju.

U 81. minuti dvostruki strijelac Angelov napušta igru a ulazi Stipo Jurić koji odmah po ulasku opravdava trenerovo povjerenje i zabija gol za velikih 4:0. Asistent je opet bio sjajni Kvesić koji je uz Angelova sigurno bio najbolji pojedinac Širokog. Na kraju, pravo je čudo kako Široki goste nije ispratio s barem više golova nakon ove fantastične partije koja je mogla oduševiti malobrojne gledatelje na Pecari.