U derbiju večeri nogometne Lige prvaka europski prvak Liverpool i Napoli su odigrali 1:1, a pogodak za "Redse" zabio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

Liverpool je tražio pobjedu kojom bi osigurao prvo mjesto u skupini i prolaz u osminu finala. No, sada mu prijeti ispadanje iz "Champions League" ukoliko u zadnjem kolu izgubi na gostovanju kod RB Salzburga, a Napoli kod kuće pobijedi Genk.

Napoli je stigao do vodstva u 21. minuti nakon brze kontre koju je u pogodak pretvorio Dries Mertens. Liverpool je do konca poluvremena dominirao, imao nekoliko prilika, ali nije uspio svladati Alexa Mereta. Domaćin je u nastavku ipak izjednačio, a pogodak za 1:1 u 66. minuti zabio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nakon ubačaja iz kornera.

U drugom susretu ove skupine RB Salzburg je na gostovanju pobijedio Racing Genk sa 4:1 i osigurao najmanje 'europsko proljeće' u Europskoj ligi. Golove za austrijskog prvaka zabili su Patson Daka (43), Takumi Minamino (45), Hee-Chan Hwang (69) i Erling Braut Haaland (87), dok je pogodak za domaćine zabio Samatta (85).

Uoči zadnjeg kola na ljestvici vodi Liverpool sa 10 bodova, Napoli ima devet, RB Salzburg sedam, a Genk jedan. U zadnjem kolu Austrijanci će dočekati europskog prvaka, dok Napoli igra protiv Genka.

Rezultati utakmica 5. kola Lige prvaka igranih u srijedu:

Skupina E:
 Liverpool - Napoli 1-1 (LOVREN 65//Mertens 21)
 Genk - Salzburg 1-4 (Samata 85//Daka 43,Minamino 45, Hwang 69, Haaland 85)
1. Liverpool          5  3  1  1 11:8  10
 2. Napoli             5  2  3  0  7:4  9
 3. Salzburg         5  2  1  2 16:10  7
 4. Genk               5  0  1  4  5:16 1

Skupina F:
 Barcelona - Borussia Dortmund 3-1 (Suarez 29, Messi 33, Griezmann 67//Sancho 77)
 Slavia Prag - Inter 1-3 (Souček 37pen//Martinez 19, 87, Lukaku 81)
1. Barcelona          5  3  2  0  7:3  10*
 2. Borussia Dortmund  5  2  1  2  6:7  7
 3. Inter              5  2  1  2  9:6  7
 4. Slavia Prag       5  0  2  3  3:8  2

Skupina G:
 Zenit - Lyon   2-0 (Dzyuba 42, Ozdoev 84)
Leipzig - Benfica 2-2 (Forsberg 89pen, 90-6//Pizzi 20, Vinicius 59)
1. RB Leipzig         5  3  1  1  8:6  10
 2. Zenit              5  2  1  2  7:6  7
 3. Lyon               5  2  1  2  7:6  7
 4. Benfica            5  1  1  3  7:11  4

Skupina H:
 Valencia - Chelsea    2-2 (Soler 40, Wass 82//KOVAČIĆ 41, Pulišić 50). Promašeni penal: Parejo (Val, 64)
Lille - Ajax 0-2 (Ziyech 2, Promes 59)
1. Ajax               5  3  1  1 12:5  10
 2. Chelsea            5  2  2  1  9:8  8
 3. Valencia           5  2  2  1  8:7  8
 4. Lille              5  0  1  3  3:10 1