Nogometna repreznentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Ateni od Grčke sa 2:1, u susretu osmog kola kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2020.

Grci su poveli u 30. minuti golom Evangelosa Pavlidisa, a izjednačio je Amer Gojak u 35. minuti. Konačnih 2:1 postavio je Adnan Kovačević autogolom u 88. minuti.

Ovim porazom reprezentacija BiH izgubila je šanse da se kroz kvalifikacije plasira na EP i svoju šansu morat će tražiti kroz doigravanje Lige nacija.

Susret je protekao u boljoj igri domaće reprezentacije, posebno u drugom poluvremenu u kojem su ostvarili punu dominaciju.

S druge strane, nogometaši BiH odigrali su veoma loše, vezni red je djelovao potpuno neuigrano, a u drugom poluvremenu ni u jednom trenutku nisu zaprijetili domaćem golmanu. I to je dovoljan pokazatelj kako je BiH igrala večeras.

Dovoljno je reći kako je komentator Sabahudin Topalbećirević za najboljeg igrača BiH proglasio suca utakmice Zway. Prosinečki će morati dati odgovore na brojna pitanja koja slijede nakon ovakve igre bh. tima.