Reprezentacija Belgije, koju mnogi smatraju pritajenim favoritom za osvajanje naslova prvaka svijeta, upisala je pobjedu na svom otvaranju nastupa na Mundijalu. Panamci su se dobro držali do početka drugog poluvremena, kada je njihova obrana konačno slomljena. Belgija je u konačnici slavila protiv Paname s 3:0.

Briljatnim potezom i golom panamsku je obranu "otključao" Dries Mertens. On je u 47. minuti iskosa s desne strane iz voleja pogodio suprotni vratarev kut.

Nakon toga se Belgija ponovno mučila da stvori pravu priliku, a to se dogodilo u 69. minuti. Dugo su kombinirali De Bruyne i Hazard, a onda je veznjak Manchester Cityja (Kevin De Bruyne) sjajnom loptom pronašao glavu Lukakua, koji je otvorio svoj "račun" na Svjetskom prvenstvu.

Isti je igrač šest minuta kasnije sjajno prebacio panamskog vratara nakon munjevite kontre. Hazard je milimetarskim preciznim dodavanjem uposlio Lukakua, a ovaj prebacio Peneda.