Nogometaši Zrinjskog poraženi su s 3:0 na gostovanju kod Malmöa u Švedskoj u prvom susretu trećeg pretkola Europske lige.

Prvu prigodu bilježimo u 15. minuti kada je udarac Molinsa lako zaustavio Brkić.

Deset minuta kasnije sjajnu priliku ne koristi Rosenberg koji je s 10-tak metara šutirao pored gola.

Zrinjski je u 33. minuti propustio doći do prednosti. Govedarica je pobjegao obrani Šveđana, prebacio vratara Dahlina, ali i gol Malmoa.

Kazna za promašaj uslijedila je u 36. minuti. Nakon udarca iz kuta i velike gužve u šesnaestercu Malmo je preko Bengstssona stigao do vodstva.

U 66. minuti druga lopta je završila u golu Plemića. Christiansen prolazi kroz obranu Zrinjskog i lako pogađa za vodstvo Malmöa 2:0.

Zrinjski je ponovno kapitulirao samo sedam minuta kasnije kada je odbijenu loptu u gol pospremio Rieks.

Uzvratni susret trećeg pretkola Europske lige između Zrinjskog i Malmöa igra se u četvrtak 15. kolovoza na stadionu Pecara.