Nogometaši Zrinjskog u šestom kolu Premijer lige pobijedili su na svom terenu ekipu Borca s 4:0.

Sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu dogodilo se u posljednjih pet minuta.

U 40. minuti Čurjurić izlazi sam pred vratara Lučića, ali šutira pored gola. Borac je u 43. minuti imao sjajnu priliku preko Jakupovića koji sa 10-tak bio neprecizan. Samo minutu kasnije Šovšić je proigrao Mandića, a ovaj iz izgledne situacije šutirao iznad gola.

Zrinjski je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i u samo šest minuta tri puta zatresao mrežu Banjalučana.

Govedarica u 47. minuti prolazi obranu Borca i upošljava Lendrića kojemu nije bilo teško s peterca pogoditi za vodstvo domaćina. Dvije minute Čurjurić je namjestio na udarac i lijevom nogom s vrha šesnaesterca povisio na 2:0. Najljepšu akciju Plemići su odigrali u 51. minuti. Bencun je petom uposlio Stojkića, ovaj odigrao povratnu loptu za Šovšića koji je novim pogotkom obradovao domaće navijače.

Borac je zaprijetio u 61. minuti preko Čomora čiji pokušaj Brkić krajnjim naporom izbacuje u korner.

U 65. minuti moglo je biti 4:0, ali je vratar gostiju Lučić odlično zaustavio udarac Govedarice.

Gosti su u 77. minuti imali stopostotnu prigodu, u situaciji jedan na jedan vratar Brkić je zaustavio Jakupovića. U 85. minuti nova prilika za Borac, ovaj put greda je bila saveznik Zrinjskog.

Čurjurić je minutu kasnije s centra terena šutirao na prazan gol, ali je bio neprecizan.

Konačni rezultat Zrinjski - Borac 4:0 postavio je Govedarica u 91. minuti nakon sjajnog solo prodora.

Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Lendrić (od 87. Čoko), Jakovljević, Rustemović (od 63. Pezer), Mandić (od 46. Bencun), Kadušić, Govedarica.

Borac: Lučić, Radulović, Jovanović, Jakupović (od 87. Crnog), Danilović (od 55. Vujaklija), Ćosić, Milutinović, Čomor, Subić, Mirić (od 52. Ziljkić), Vranješ.