Rukometaši Zrinjskog izborili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH. Plemići su u dvorani na Bijelom Brijegu u dramatičnom susretu osmine finala pobijedili Slaviju iz Istočnog Sarajeva s 27:26.

Zrinjski je u prvenstvu porazio Slaviju s 14 pogodaka razlike, pa se i danas očekivala uvjerljiva pobjeda. No, domaći rukometaši odigrali su ispod svoje razine, dok su rukometaši iz Istočnog Sarajeva pokazali da posjeduju kvalitetu, te je susret ponudio uzbudljivu završnicu.

Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio 18:15, a u posljednjih deset minuta igre ulazi se kod rezultata 23:23. Tri minute prije kraja utakmice Šoljić iz teške situacije postiže pogodak za vodstvo Zrinjskog 27:26. Slavija zatim ne koriste svoj napad, no i Marić je neprecizan za Mostarce. U posljednjem napadu vratar Sergio Džidić zaustavlja pokušaj gostiju i odvodi svoju ekipu u četvrtfinale.

Filip Vistorop 7 i Mladen Bošković i Vedran Delić po 6 golova bili su najefikasniji kod Zrinjskog, u gostujućoj ekipi po sedam pogodaka postigli su Ivan Benić i Marko Pandžić.