Nogometaši Zrinjskog nisu se uspjeli plasirati u drugo pretkolo Lige prvaka. U dva susreta prvog pretkola uspješnija je bila Spartak Trnave.

Nakon poraza od 1:0 u Trnavi bh. prvak je danas na stadionu pod Bijelim brijegom odigrao 1:1 s prošle sezone najboljom slovačkom momčadi.

Prvu prigodu na susretu imali su domaći nogometaši u 10. minuti. Ubačaj Aćimovića na peterac ne dolazi do Filipovića, pa nije bilo prave opasnosti za gol Spartak Trnave. Tri minute kasnije sreća je bila strani slovačkog prvaka, nakon što je udarac Todorovića zaustavila greda.

U 15. minuti sudac Julian Weinberger svira nepostojeći prekršaj za goste. Slobodan udarac izveo je Rada, a mrežu Zrinjskog glavom pogađa Boris Godal za vodstvo prvaka Slovačke 1:0.

Primljeni pogodak šokantno je djelovao za domaće nogometaše koji su tek u završnici prvog poluvremena uspjeli zaprijetiti golu Spartak Trnave.

U 43. minuti Rustemovićev ubačaj u korner  je krajnjim naporom skrenuo vratar Chudy. Dvije minute Filipović je bio neprecizan, te se na odmor odlazi kod vodstva gostiju.

Prvi trenuci nastavka utakmice donose dominaciju nogometaša Zrinjskog. Prvi pokušaj Aćimovića obranio je vratar Chudy, a zatim je napadač Zrinjskog bio neprecizan. U 57. minuti Galić je prošao po desnoj strani, idealno ubacio na pet metara, no nitko od igrača Zrinjskog nije uspio reagirati. Zrinjski do poravnanja dolazi u 58. minuti kada je nakon sjajne solo akcije udarcem s  22-23 metra mrežu Slovaka pogodio Ognjen Todorović.

Do kraja utakmice Zrinjski je imao terensku inicijativu, ali nije uspio doći do jednog, a kamoli do dva pogotka koja bi ga odvela u sljedeći krug natjecanja.
Zrinjski je svoju europski put nastaviti u Europskoj ligi gdje će za protivnika imati prvaka Malte, ekipu Valletta FC.

Zrinjski: Brkić, Galić, Barišić, Aćimović (od 74. Jović), Stojkić, Todorović, Hairlahović  (od 81. Pezer) Jakovljević, Rustemović (od 53. Bencun), Filipović, Bilbija.

Spartak Trnava: Chudy, Kadlec, Grendel (od 78. Oravec), Hladik, Čonka, Godal, Toth (od 17. Miesenbeck), Rada, Jirka, Greššak, Egho (od 81. Jarović).

Autor: D.S./Pogled.ba,  Foto: Gojko B.Soldo