U utakmici 9.kola BH Telecom Premijer lige BiH na stadionu pod Bijelim Brijegom HŠK Zrinjski je dočekao zenički NK Čelik i zabilježio sigurnu pobjedu od 3:0.

Utakmica je krenula u polaganom ritmu i prvih petnaestak minuta oba tima nisu pokazala ništa vrijedno spomena. U 16.minuti sijevnula je lijepa akcija Plemića i Govedarica pogađa na asistenciju Rugaševića. Rano vodstvo ohrabrilo je domaće nogometaše koji su zaigrali još sigurnije i već u 20.minuti na novu asistenciju Rugaševića iz voleja krasno pogađa Čurjurić.
Igrao je domaćin u nastavku lijepo i razigrano no rezultat se nije mijenjao pa je rezultat poluvremena glasio 2:0 za mostarski tim.

I drugo poluvrijeme nalikovalo je na početak susreta pa u uvodnin minutama nastavka nema uzbuđenja. U 54.minuti Čurjurić iz kornera sjajno pronalazi Barbarića koji efektno zabija pod prečku i na semaforu već svijetli sigurnih 3:0 za Plemiće. Vrijedi spomenuti i novi nastup mladog Gabrijela Čoke koji je ušao umjesto Rugaševića te s nekoliko poteza izmamio aplauze mostarske publike. Dobru šansu imao je Čurjurić u 70.minuti susreta no i golman Čelika Pavlović morao je nešto obraniti.
U 73.minuti rezervni nogometaš Zeničana Huseinbašić je dobio crveni karton.

Mogli su igrači Čelika i do počasnog gola ali u 79.minuti Brkić sjajno brani udarac Ćubare.

Krasnu šansu imao je Lendrić u 84.minuti no u situaciji 1 na 1 s Pavlovićem šutira kraj gola. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Zrinjski je ubilježio novu i jako važnu pobjedu kojom je ostao blizu vrha prvenstvene ljestvice.

HŠK Zrinjski: Brkić, Barišić, Gojković, Barbarić, Rugašević, Rustemović, Šovšić, Čurjurić, Govedarica, Mandić, Lendrić
NK Čelik: Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Dilaver, Žuna, Pecelj, Blažević, Perišić, Raguž, Jamak, Okić