Nogometaši Zrinjskog igrat će u drugom pretkolu Europske lige s nizozemskom Utrechtom.

U prvom pretkolu Plemići su bili uspješniji od Akademije Pandev. Nakon pobjede od 3:0 na gostovanju u Skoplju, Mostarci su danas pred svojim navijačima slavili istim rezultatom.

Prvih 45 minuta susreta na stadionu pod Bijelim brijegom nije ponudilo puno prigoda.

Prvi su zaprijetili gosti iz Makedonije preko Ilieva čiji pokušaj je u 25. minuti zaustavio vratar Brkić.

Šest minuta kasnije Rustemović je sjajno izveo slobodan udarac, a čuvar mreže Akademije Pandev krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Najopasniji igrač gostiju bio je Doriev koji je u 33. minuti šutirao u dobro postavljenog Brkića, a zatim je dvije minute kasnije njegov pokušaj izblokiran.

Ivan Lendrić je u prvom dijelu susreta dva puta zatresao mrežu Akademije Pandev, ali su oba pogotka poništena zbog zaleđa.

Nakon pet minuta nastavka Zrinjski je stigao do vodstva. Govedarica je prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Mandića kojemu nije bilo teško sa 7-8 metara matirati gostujućeg vratara.

Sjajnu akciju odigrali su domaći nogometaši u 58. minuti. Čirjak je na dodavanje Govedarica pogodio vratnicu, da bi u nastavku akcije Čurjurić šutirao daleko iznad gola.

U 70. minuti zaprijetila je Akademija Pandev preko Saška Pandeva koji je šutirao pored vratiju Zrinjskog.

U 79. minuti vidjeli smo najljepši trenutak susreta. Miljan Govedarica primio je loptu na lijevoj strani, krenuo prema golu gostiju, te naciljao suprotni kut, a lopta se od vratnice odbila u mrežu. Prekrasan pogodak Govedarica koji je promaknuo u prvo ime susreta.

Zrinjski je imao sjajnu priliku u 85. minuti, ali udarac Mandića u situaciji jedan na jedan brani vratar Denkovski.

Konačni rezultat Zrinjski - Akademije Pandev 3:0 postavio je Renato Gojković golom u 92. minuti susreta.

Zrinjski: Brkić, Barišić, Gojković, Rugašević, Jakovljević, Čirjak (od 59. Šovšić), Rustemović (od 80. Peter), Čurjurić, Stanić (od 46. Govedarica), Mandić, Lendrić.

Akademija Pandev: Alchevski (od 64. Denkovski), Dimov, Iliev, Kostov, Stoilov, Milovanoviky, Doriev, Krstovski (od 75. Jovanov), Temelkov, Tanusev (od 67. Pandev), Manevski.