Nogometaši Zrinjskog oprostili su se od natjecanja u Kupu BiH.

Nakon pobjede Sarajeva od 1:0 na Koševu, bordo momčad je u uzvratnom susretu četvrtfinala u Mostaru slavila istim rezultatom.

Prvo poluvrijeme oko 3000 gledatelja na stadionu pod Bijelim brijegom vidjelo je po dvije prigode za obje momčadi.

Zrinjski je zaprijetio u šestoj minuti kada dodavanje Čirjaka ne koristi Šovšić i slabo šutira u dobro postavljenog Kovačevića.

U 14. minuti sjajnu prigodu propustili su gosti. Nakon udarca Hebibovića vratar Brkić je odbio loptu na glavu Ahmetovića, a zatim fantastičnom reakcijom spasio svoj gol.

Damir Šovšić mogao je do pogotka i u 31. minuti. Stojkić je odigrao povratnu loptu na 12-13 metara, a Šovšić slabo reagira i šutira pored gola.

Pet minuta kasnije gosti su u novoj prigodi. Rahmanović bježi Gojkoviću i dobro šutira, no Brkić uspijeva zaustaviti njegov pokušaj.

Nastavak susreta nije ponudio kvalitetan nogomet. Zrinjski je imao terensku inicijativu, ali bez izrazitih prigoda sve do same završnice susreta.

Najbolju prigodu za poravnanje propustio je Barišić koji se u 79. minuti loše snalazi pred golom Sarajeva. U posljednjim trenucima regularnog tijeka utakmice pokušao je i Mandić, ali se rezultat nije mijenjao.

Kazna za promašaje uslijedila je u 92. minuti kada je Tatar pogodio mrežu Zrinjskog.

Zrinjski: Brkić, Kadušić, Galić (od 81. Bekić), Jakovljević, Gojković, Stojkić, Rustemović, Čirjak (od 72. Filipović), Barišić, Šovšić (od 72. Bencun), Mandić.

Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović (od 88. Dupovac), Velkoski (od 67. Tatar), Mujakić, Al. Bekić, Crepulja, Halilović.