Studentski odbojkaški klub Mostar u derbiju sedmog kola Superlige FBiH, skupina jug pobijedio je ekipu OK Novi Grad Sarajevo s 3:1 u setovima.

Gošće iz Sarajeva bolje su otvorile utakmicu i povele 5:1, a zatim kod rezultata 18:16 rade seriju 7:0 i osvajaju prvi set 25:16.

U drugom setu SOK Mostar je vodio 12:8, 21:15, da bi set priveo kraju s 25:20.

Najveća borba vodila se u trećem setu, iako su domaće odbojkašice konstantno bile u prednosti. U završnici seta OK Novi Grad serijom 3:0 dolaze do 23:22, no tada dolazi do izražaja veća kvaliteta domaće ekipe koja set osvaja 25:22.

U četvrtom setu SOK Mostar je potvrdio kako je najkvalitetnija ekipa u natjecanju, te od početka istoga bio u prednosti. Bilo je 15:6, 22:13, a set je okončan kod rezultata 25:14.

SOK Mostar je tako zadržao maksimalan učinak u Superligi, s tim da je u sedam utakmica izgubio samo dva seta. Za ekipu OK Novi Grad današnji poraz je bio prvi u sezoni.