Večeras je u dvorani na Bijelom Brijegu odigran derbi susret 8.kola košarkaškog prvenstva Herceg Bosne u kojem je domaći SKK Student slavio protiv HKK Brotnjo rezultatom 86:74.

AU: B.B.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu košarku. Domaći tim nije uspio osigurati neku sigurniju prednost ponajviše zahvaljujući Dejanu Markoviću koji je već u tom periodu zabio 20 poena a na odmor se otišlo rezultatom 38:34.

No otvaranje drugog poluvremena donijelo je potpunu dominaciju Mostaraca koji su napravili nevjerojatnu seriju od 21:0 i ostavili goste skoro 7 minuta bez poena i tako praktički riješili susret. Brotnjo je do kraja uspjelo samo ublažiti poraz i razliku svesti na snošljivih -12.

Danijel Zovko s 24 poena najbolji kod Studenta, odlične partije pružili su Obradović s 15, te Barbarić s 14 poena dok su Božić i Kuzman dodali 12, odnosno 10 poena za domaći tim.

Dejan Marković u nastavku je postigao samo 2 poena i završio susret s 22, dok se razigrao Ivo Ćavar i meč završio s 19 koševa. Luburić je dodao 13 za Brotnjo. Nakon 8 kola SKK Student ima omjer od 6-2 i u samom je vrhu ljestvice.