U derbiju 10. kola na stadionu Rođeni u Mostaru snage su odmjerile ekipe FK Velež i FK Tuzla Cityja, inače prvoplasirana ekipa premijerligaške karavane, a na kraju je slavio Velež rezultatom 2:1.

Krenuo je domaći tim u ovu utakmicu sjajno, otvorenog garda, riješen da napadne lidera od samog početka. U potpunosti je Velež u uvodnom dijelu utakmice nadigrao Tuzlake i na momente se nije moglo razaznati tko je na vrhu a tko na dnu prvenstvene ljestvice.

Već u 6. minuti zaprijetio je Velež preko Maneva ali makedonski stoper šutirao je ravno u Fejzića.
Samo dvije minute krasna akcija domaćeg tima, Fajić ubacuje, Ćosić hvata krasan volej no Nevres Fejzić sjajno brani šut veznjaku Veleža.
I u 22. minuti Fajič krasno pronalazi Vehabovića no i Edo Vehabović pogađa danas sjajnog Fejzića.

Samo dvije minute trebale su Veležu da kreira novu šansu. U sjajnom prodoru bio je Fajić no šutira tik kraj desne stative Fejzića.
U idućoj akciji Kojiću je malo nedostajalo da nakon kornera zaledi stadion u Vrapčićima no igrač Tuzle neprecizan je s 2 metra.
Ušlo se u period mirnije igre a onda prvi topnik lige izvodi pravu malu minijaturu, rješava se čuvara i sjajnim udarcem matira nemoćnog Bobića. Do kraja poluvremena Brandao je u stopostotnoj situaciji  no opet po tko zna koji put Fejzić je izašao kao pobjednik.

Na odmor se otišlo s prednošću gostiju koji prvi preko Crnkića prijete u 52. minuti utakmice no krilo gostiju loše šutira. Mirno se igralo do 67. minute a onda na scenu stupa Brandao De Souza koji zabija za poravnanje i veliku erupciju oduševljenja stadionu Rođeni. Krunisao je tako Velež znatno bolju igru u ovom susretu konačno i pogotkom. Samo 4 minute kasnije ponovno je Brazilac u glavnoj ulozi. Nakon kornera za Velež nastala je zbrka u kaznenom prostoru gostiju, Brandao se snalazi i ponovno matira do tih trenutaka nesavladivog Nevresa Fejzića.

U 79. minuti Nusmir Fajić opet u sjajnom solo prodoru za sobom ostavlja obrambene igrače Tuzle i ima priliku riješiti ovu utakmicu no Fejzić opet sjajno brani. Sjajno je šutirao i Behram u 90. minuti no otišlo je to kraj vratnice gola Tuzle.
Do kraja se rezultat nije mijenjao a Velež je došao do potpuno zaslužene pobjede i zlata vrijednih bodova

FK Velež: Bobić, Dario, Zvonić, Manev, Urdinov, Hasanović, Zeljković, Ćosić, Vehabović, Brandao, Fajić
FK Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić, , Husejinović, Kojić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković