U trećoj utakmici finala doigravanja za prvaka BiH košarkaši Sparsa pobijedili su na Pecari ekipu Širokog s 84:80 (12:13, 26:29, 21:19, 25:19) i tako stigli na korak od osvajanja naslova prvaka.

Sparsi sada u finalnoj seriji koja se igra na tri pobjede vode 2:1, a titulu može osvojiti već u nedjelju kada u Sarajevu dočekuju Široki.

Utakmica u dvorani na Pecari odigrana je u sjajnoj atmosferi pred oko 4000 gledatelja koji su bili velika potpora domaćim igračima.

Tijekom prve četvrtine domaćin je konstantno bio u prednosti, ali su Sparsi u završnici iste došli na -1.
Sparsi su dvije minute prije kraja druge četvrtine imali prednost 36:30. No, Širokobriježani su sjajno odigrali završnicu prvog dijela i tricom Filipovića na odmor otišli s vodstvom 42:38.

Serijom 6:0 otvorili su gosti nastavak utakmice i nisu dopustili domaćinu da se odvoji. Kraljević je poentirao za prednost Širokog 57:51, no stvari je na početak vratio Jovanović s dvije trice.

I nakon treće dionice igre Široki je bio u vodstvu, ovaj put je bilo 61:59.

Dvije minute prije kraja susreta rezultat je na semaforu glasio 76:76. Bajramović je zatim poentirao za goste, a Mateo Drežnjak bio siguran s linije za slobodna bacanja.

Jovanović je promašio šut za tri poena, ali su i domaći košarkaši pogriješili u napadu. Fenner je prekršajem zaustavio Bajramovića koji je pogodio oba slobodna bacanja za prednost Sparsa 80:78.

Trideset sekundi prije kraja susreta Filipović je realizirao jedno slobodno bacanja, a zatim gosti rade veliku pogrešku i poklanjanju loptu košarkašima Širokog.

Domaćin je imao skoro 24 sekunde za posljednji napad, a nakon isteka 13 Zahiragić je prekršajem zaustavio Filipovića. Playmaker Širokog je pogodio jedno slobodno bacanje za poravnanje 80:80.

Bajramović je pogodio tricu sekundu prije kraja utakmice za pobjedu gostiju iz Sarajeva, a Grubelić slobodno bacanje nakon nesportske Karačića za konačnih Široki – Spars 80:84.

Najefikasniji u ekipi Širokog bili je Mateo Drežnjak 19 i Filip Kraljević 17 koševa, kod gostiju iz Sarajeva bolji od ostalih Kenan Bajramović s 21 košem.

Autor:D.S./Pogled.ba