SKK Student slavio je večeras u utakmici 11. kola košarkaškog prvenstva Herceg Bosne u gradskom derbiju protiv druge momčadi HKK Zrinjski rezultatom 88:74.

Nije sve bilo tako lako kako sugerira konačni rezultat. Mladi košarkaši Zrinjskog u prvom poluvremenu nametnuli su svoj ritam i odličnim napadom zadavali muke nominalno domaćem timu večeras ekipi Studenta.

Zrinjski je u tom dijelu uspio ubaciti 49 poena, no u drugom poluvremenu u njihovoj igri došlo je do velikog pada.

S druge strane i Student je zaigrao bolju obranu, otvorio se i šut koji u prvom dijelu nije služio momčad Samira Lerića. Na kraju je Student potpuno i uvjerljivo slavio novu pobjedu kojom je ostao na samom vrhu ljestvice uz HKK Posušje.

Dario Obradović i Daniel Zovko s po 19 poena vodili su Student do pobjede a Ivo Mikulić dodao je 13 koševa.

Kod Zrinjskog, također s po 19 poena najbolji su bili Soldo i Herenda a Radak je postigao 12.