Na širokobriješkoj Pecari danas je odigrana utakmica 13. kola BH Telecom Premijer Lige u kojoj je domaći NK Široki Brijeg dočekao FK Sloboda. Utakmica je igrana pred praznim tribinama jer Široki odrađuje kaznu od dvije utakmice pred praznim tribinama zbog nereda koji su se odigrali na Kup utakmici protiv Sarajeva. Sasvim zasluženo bodovi su ostali na Pecari nakon sigurne pobjede Širokog od 2:0.

Utakmica je krenula u dobrom ritmu, već u drugoj minuti gosti imaju izglednu situaciju no golman domaćih Zlomislić pravovremeno izlazi i otklanja opasnost. S druge strane u 4. minuti korner za Široki, Barišić je ostao gotovo sam no šutira neprecizno glavom iznad gola.

U 16. minuti dobra kontra Slobode no bivši igrač Zrinjskog Abid Mujagić je jako loš u završnici akcije. U 30. minuti kolosalna šansa za Slobodu, odlično se snašao Pršeš nakon lopte akcije Samir Bekrić potpuno sam izlazi ispred Zlomislića no još jedan bivši igrač Plemića traljavo i premlako je šutirao te je i ova lopta lak plijen za domaćeg golmana.

U 33. Mato Stanić šutira no to je još jedan šut koji ne predstavlja problem za golmane, ovaj put onog gostiju, Nikolu Lakića.
Ipak, u 35. minuti golman gostiju kapitulira kada loše reagira nakon slobodnjaka Tonija Jovića i to je 1:0 za Širokobriježane.  U 39. minuti Dražan Bagarić umalo da nokautira grogirane goste, šutirao je odlično lijevom nogom no Lakić se iskupljuje za prethodnu pogrešku i loptu krajnjim naporom izbija u korner. Prednošću Širokog otišlo se na veliki odmor u utakmici koja je mogla ponuditi i više u prvom poluvremenu.

Sami start drugog poluvremena nosi dobre stvari za Široki. Već u 49. minuti nakon gužve pred Lakićem najbolje se snalazi Bernardo Matić i pogađa za 2:0. Pokušao je nakon toga novi trener Slobode Milenko Bošnjaković s nešto ofenzivnijom postavkom, ubacivši u igru Bekića i Maksimovića ali to nije donijelo neki vidljivi napredak u igri Tuzlaka.

U 77. minuti lijepo kombiniraju igrači Slobode no više od kornera nisu dobili. Pet minuta kasnije u 82. minuti Toni Jović sam sebi pravi prostor za šut s nekih 16, 17 metara no njegov sjajan udarac Lakić kači a lopta odsjeda na gredi gola Tuzlaka.
U 85. minuti umalo da Sloboda okruni golom no nakon dobre akcije po desnoj strani Edis Smajić šutira preko gola. Bagarić u 90. minuti ima sjajnu prigodu no šutira kraj gola Slobode.  Do kraja nije bilo većih uzbuđenja a momčad Tonija Karačića došla je do novih vrijednih bodova.