Rukometaši Zrinjskog ostvarili su važnu pobjedu u borbi za plasman u play-off.

Mostarci su na domaćem parketu porazili Slogu iz Doboja s 29:25 i tako je prestigli na ljestvici, te sada drže sedmo mjesto koje vodi u doigravanje.

Gosti iz Doboja bolje su otvorili utakmicu poveli 7:3 i 11:6 što je bio znak za minutu domaćeg trenera Zdravka Medića.

Sloga je zatim upala u kreativnu pauzu, pa je Zrinjski serijom 7:1 na odmor otišao s vodstvom 13:12.

Otpor Dobojlija je slomljen sredinom drugog dijela kada domaći rukometaši serijom 4:0 dolaze do prednosti 23:19.

U završnici je Zrinjski imao i pet pogodaka prednosti, ali je Sloga golom u posljednoj minuti smanjila na -4, i sada ima bolji međusobni skor. Naime, u Doboju je bilo 32:27 za domaćina.

Mladen Bošković sa sedam i Marijan Marić sa šest golova bili su najefikasniji kod Zrinjskog. U ekipi Sloge bolji od ostalih Haso Ćosić sa osam pogodaka.

Autor:D.S./Pogled.ba