U prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka nogometaši Spartaka pobijedili su u Trnavi prvaka Bosne i Hercegovine, ekipu Zrinjskog s 1:0.

Zrinjski je u skromnom prvom poluvremenu prvi put zaprijetio u 6. minuti, udarac Filipovića nije predstavljao pravu opasnost po gol domaćina. Hladik u 25. minuti prekršajem za žuti karton zaustavlja kontru Mostaraca, šest minuta ranije kod Zrinjskog je javnu opomenu dobio kapetan Stojkić.

U 35. minuti Todorović je prošao po lijevoj strani, ali njegov ubačaj na peterac ne dolazi do igrača Zrinjskog.  Najbolju prigodu u prvom dijelu Spartak je imao u 37. minuti. Chanturishvili se dugo namještao na udarac, a zatim šutirao iznad gola Brkića.

Gruzijac je opasnim pokušajem otvorio i nastavak susreta, ali je vratar Zrinjskog bio na visini zadatka. Sjajnu prigodu imao je Zrinjski u 54. minuti, Filipović je šutirao, vratar Chudy odbio loptu, a zatim je intervenirala obrana domaćina.

U 60. minuti nova opasna situacija pred golom Zrinjskog, Greššak je šutirao pravo u dobro postavljenog Brkića. Vratar Plemića odlično reagira i u 64. minuti, ponovno je Greššak bio u prigodi.

Zrinjski je od 70. minute igrao s nogometašem manje na travnjaku, nakon što je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Frane Čirjak.

Spartak je do pobjede došao golom Erika Jirke u 79. minuti. Prvaci Slovačke utakmicu su završili s deset  nogometaša, jer je drugi žuti karton u 89. minuti dobio Chanturishvili.
Uzvratna utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka između Zrinjskog i Spartaka igra se 18. srpnja u Mostaru.

Spartak Trnava: Chudy, Kadlec, Chanturishvili, Grendel (od 78. Jarović), Hladik, Čonka, Godal, Rada, Jirka, Greššak, Egho (od 86. Miesenboeck).

Zrinjski: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Aćimović (od 68. Jović), Stojkić, Todorović (od 72. Pezer), Jakovljević, Rustemović, Filipović (od 89. Bencun), Bilbija.