Košarkaši Studenta doživjeli su četvrti vezani poraz u prvenstvu BiH. U 18. kolu bodove iz Mostara je odnijela ekipa Sparsa koja je pobijedila rezultatom 87:52.

Student je slabo otvorio utakmicu i domaći košarkaši nisu poentirali iz igre više od pet minuta. Nakon prvih deset minuta Sparsi su vodili 20:10.

Serijom 11:0 gosti iz Sarajeva u drugoj četvrtini dolaze do 19 poena prednosti (33:14). Do isteka prvog poluvremena Student je uspio smanjiti zaostatak, pa je prvi dio kod rezultata Spars - Student 28:41.

Otpor Studenta definitivno je slomljen u trećoj četvrtini kada su Sparsi došli do 24 poena prednosti (62:38).

U posljednjoj dionici igre gosti iz Sarajeva su iz minute u minutu povećavali vodstvo i tako došli do uvjerljive pobjede od 35 poena razlike.

Jelen Ross sa 17 poena bio je najefikasniji kod Studenta, u ekipi Sparsa najefikasniji su bili Adin Vrabac sa 16 i Kenan Kamenjaš s 15 koševa.

Autor: D.S./Pogled.ba