Košarkaši moskovskog CSKA i Anadolu Efesa izborili su plasman u finale završnog turnira Eurolige koji se održava u Vitoria-Gasteizu.

Anadolu Efes je u polufinalu sa 92:73 (19:20, 26:20, 23:17, 24:16) pobijedio Fenerbahče, dok su Moskovljani u finale ušli svladavši aktualnog europskog prvaka Real Madrid 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17).

Efes je u okršaju turskih klubova ostvario uvjerljivu pobjedu sa čak 19 koševa razlike izborivši svoj prvi finale nakon što je dosad dvaput bio treći (2000., 2001.).

Fener se dobro držao u prvoj četvrtini koju je dobio 20:19, no Efes je u nastavku dominirao. Momčad Ergina Atamana je do poluvremena okrenula rezultat u svoju korist (45:40), na koncu treće dionice je imala + 11 (68:57), a s odličnom igrom nastavila je i u posljednjoj četvrtini za konačnih 92:73.

Anadolu Efes su do pobjede predvodili sjajni Shane Larkin s 30 koševa, sedam skokova i sedam asistencija, te Vasilije Micić s 25 koševa i pet skokova. Jedini hrvatski predstavnik na Final Fouru Krunoslav Simon za Efes je igrao 11 minuta bez ubačaja i uz jedan skok. U suparničkim redovima najefikasniji su bili su Jan Vesely sa 14 koševa, Erick Green s 13 i Nikola Kalinić s 12 koševa.

CSKA je finale izborio pobjedom protiv aktualnog prvaka Europe Real Madrida nadoknadivši 13 koševa zaostatka. Real je koncem treće četvrtine vodio 71:58, no CSKA je velikim preokretom izjednačio na 80:80, a potom u neizvjesnoj završnici stigao do pobjede.

Rusku momčad su do pobjede predvodili Nando de Colo i Sergio Rodriguez sa po 23 koša, dok su kod Reala najefikasniji bili Fabien Causer s 18 i Sergio Llull s 13 koševa. CSKA je dosad sedam puta bio prvak Europe, posljednji put 2016.

Finale i susret za treće mjesto na rasporedu su u nedjelju.