Kadetska nogometna reprezentacija BiH pobjedom nad Danskom izborila je plasman na Europsko prvenstvo.

Mladi bh. nogometaši su na stadionu Thermen u austrijskom Bad Waltersdorfu porazili odgovarajuću selekciju Danske s minimalnih 1:0, te zahvaljujući boljoj gol razlici elitne kvalifikacije okončali na prvom mjestu sa šest osvojenih bodova.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, piše SportSport.ba, da bi u 67. minuti bh. tim došao do prednosti. Golmana Danske Sondergaarda je matirao Mehić, a to je, ispostavit će se, bio ujedno i jedini gol na utakmici.

BiH je na ruku išao i rezultat iz utakmice između Austrije i Francuske. Trikolori nisu uspjeli opravdati ulogu favorita i savladati otpisane Austrijance, pa je minimalna pobjeda bila sasvim dovoljna da se kvalifikacije završe na prvom mjestu.

Ovo je još jedan veliki rezultat za ovu reprezentaciju, koja je i prošle godine u Hrvatskoj imala priliku  sudjelovati na Europskom prvenstvu.