Završeno je pretposljednje kolo nizozemskog prvenstva, polufinalist Lige prvaka osigurao je ogromnu prednost i nalazi se pred osvajanjem naslova.

Na svom stadionu bio je bolji od Utrechta rezultatom 4-1, iako su gosti poveli već u prvoj minuti! Kopljanici su preokrenuli do poluvremena, a u zadnjih 15 minuta sve je riješio Tadić dvama pogocima!

PSV je praktički predao naslov momčadi iz prijestolnice porazom kod AZ-a od 0-1.

Pred posljednje kolo Ajax ima tri boda prednosti, ali i gol-razliku bolju za 14 golova, tako da pitanje prvaka nije riješeno samo teoretski, javlja Sportklub.

Bit će to prvi naslov prvaka nakon pet godina za slavni sastav iz Amsterdama, koji je u nevjerojatnoj sezoni za sada postigao čak 115 golova u prvenstvu.

Tako se Ajax sjajno oporavio nakon šokantne eliminacije od Tottenhama u polufinalu Lige prvaka. Bit će to 34. naslov za Ajax, PSV ih je osvojio 24, a Feyenoord 14.