Rukomet

23.12.2018 15:04    Rukomet   ​Rukometaši Zrinjskog slavili u Derventi, vratar Paradžik s 24 obrane junak utakmice Rukometaši Zrinjskog došli do svoje pete pobjede u prvenstvu. Plemići su samo dva dana nakon domaćeg slavlja protiv Goražda u subotu slavili i na gostovanju kod Dervente s 21:27.
20.12.2018 19:42    Rukomet   FOTO: Zrinjski protiv Goražda došao do važnih bodova Rukometaši Zrinjskog došli su večeras do važnih bodova u borbi za ostanak u Premijer ligi BiH. Mostarci su na svom parketu svladali Goražde s 31:24, što im je tek četvrta pobjeda u sezoni. Nakon prvog poluvremena bilo je 14:12, a otpor gostiju je slomljen u prvih deset minuta nastavka kada je Zrinjski poveo 21:16. U pobjedničkom sastavu Marijan Marić i Mladen Bošković su postigli po sedan golova, isti učinak imao je najbolji pojedinac Goražda Harun Djana.
18.12.2018 21:56    Rukomet   VIDEO ​Izviđač poražen od Metalurga golom u posljednjoj sekundi utakmice Rukometaši Izviđača poraženi su na svom terenu 31:30 od Metalurga u susretu SEHA lige, i to pogotkom iz sedmerca nakon isteka vremena.
16.12.2018 20:19    Rukomet   Rukometašice Francuske nove europske prvakinje Nakon što su prošle godine postale svjetske prvakinje, francuske rukometašice su po prvi put osvojile i zlatnu medalju na europskom prvenstvu nakon što su u finalu EP-a u Parizu pobijedile Rusiju s 24:21 (13:12).
16.12.2018 14:11    Rukomet   Prigodna priznanja mladim rukometašima Izviđača Škola rukometa RK Izviđač iz Ljubuškog tradicionalno krajem godine prigodnim darovima i priznanjima nagrađuje najuspješnije selekcije. Ove godine „zlatnim kolajnama“ su okićeni članovi Škole rukometa 2006/2007. Godište. Na poluvremenu utakmice Izviđač – Zagreb uručeni su im i prigodni darovi jer je ova generacija suvereno vladala parketima na ovim prostorima, a obje ekipe 2006 i 2007 zauzele su prvo i drugo mjesto u Ligi Herceg-Bosne za dječake. Nagrade i poklone uručio im je voditelj Škole rukometa prof. Zvonko Herceg, a klub se zahvalio roditeljima i sponzorima bez čije pomoći ovih uspjeha ne bi bilo, stoji u priopćenju.
15.12.2018 18:55    Rukomet   ​FOTO: Grude protiv Katarine slavile s 20 pogodaka razlike U 11. kolu Premijer lige rukometašice Gruda pobijedile su Katarinu u Mostaru s 49:29.
15.12.2018 10:05    Rukomet   ​Rusija i Francuska u finalu Europskog prvenstva za rukometašice Rukometašice Francuske i Rusije borit će se u nedjelju (17.30 sati) za naslov prvakinja na Europskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što je domaća reprezentacija u polufinalu nadigrala Nizozemsku sa 27-21 (12-11), a Rusija bila bolja od Rumunjske sa 28-22 (16-15), u utakmicama odigranim u petak u AccorHotels Areni u Parizu.
10.12.2018 21:01    Rukomet   ​Červar odredio 28 igrača za SP 2019. Izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar u ponedjeljak je objavio širi popis od 28 rukometaša koji konkuriraju za Svjetsko prvenstvo, koje u siječnju započinje u Njemačkoj i Danskoj.
08.12.2018 18:18    Rukomet   FOTO/VIDEO: Zrinjski i Sloga u sjajnoj atmosferi podijelili bodove U 11. kolu Premijer lige rukometaši Zrinjskog i Sloge iz Uskoplja podijelili su bodove u Mostaru odigravši 24:24. Do pobjede su mogle obje momčadi, ali je neodlučeno ipak najrealniji ishod ovog susreta. Nakon prvog poluvremena Sloga je vodila 10:9, a u posljednjih pet minuta Zrinjski ulazi s vodstvom 23:22. No, gosti tada postižu dva gola i minutu prije kraja oni imaju prednost. Bošković je pogodio sa sedmerca i donio izjednačenje Zrinjskom koji je u posljednjih 60 sekundi bio s igračem više na terenu. I jedni i drugi dosta su konfuzno odigrali posljednju minutu i bez pravog pokušaja utakmica je završena podjelom bodova. Susret u dvorani na Bijelom brijegu odigran je u odličnoj atmosferi pred oko 250 gledatelja, među kojima je bilo i 70-80 gostiju iz Uskoplja. Gostujući navijači su korektno bodrili svoje ljubimce, ali su na kraju utakmice verbalno prijetili sucima Marinku i Ivanu Anušiću, te tako donekle pokvarili dojam. Marin Perić s pet golova bio je najefikasniji kod Zrinjskog, u gostujućem sastavu Goran Biljaka je dao osam pogodaka.
07.12.2018 19:42    Rukomet   ​Zbog prosvjeda odgođene utakmice ženskog rukometnog EP-a u Nantesu Europski rukometni savez (EHF) otkazao je zbog nasilnih protesta širom Francuske utakmicu Europskog prvenstva rukometašica između Švedske i Francuske, te Srbije i Rusije, koje su se u subotu trebale igrati u Nantesu.
05.12.2018 21:17    Rukomet   Hrvatske rukometašice se oprostile od Europskog prvenstva bez pobjede Na oproštaju od Europskog prvenstva u Francuskoj hrvatske rukometašice su poražene od Nizozemske 34:23 (17:10). Upisale su tako i treći poraz u skupini C, dok su Nizozemke ostvarile treću pobjedu.
04.12.2018 21:07    Rukomet   Težak poraz Izviđača u Bjelorusiji Rukometaši Izviđača doživjeli su novi poraz u regionalnoj SEHA ligi. Od bh. prvaka bolji je bio Meshkov Brest, i to s visokih 40:22.